країнська народна творчість: думи та історичні пісні.
Історичні пісні та думи — жанри української народної творчості. Дуже специфічний за походженням жанр думи. Він притаманний тільки українській національній культурі. Появу українських дум учені дослідники пов'язують з козаччиною. Боротьба козаків із завойовниками-турками, татарами, життя бранців у турецькій неволі, тяжкий їх побут на галерах, морські походи козаків, козацькі повстання проти Польщі — усі ці події були мотивами українських дум.
До кращих українських дум належать "Дума про козака Голоту", "Дума про Марусю Богуславку", "Дума про Самійла Кішку", "Дума про Івана Богуна" та ін.
За змістом думи дуже подібні до історичних пісень, а за виконанням — до плачів, голосінь. Автори дум невідомі. Ними переважно були учасники подій— козацьких битв і походів. Кобзарі, лірники, бандуристи під супровід своїх інструментів речитативом виконували їх. Від села до села, від міста до міста розносили вони вісті про славу і подвиги героїв, їх мужність, героїзм і гарячу любов до України. І. Франко назвав думи й історичні пісні безсмертними пам'ятками, створеними генієм самого народу.
Объяснение:Всеволод Нестайко - письменник , класик сучасної української літератури
Всеволод Нестайко народився 30 січня 1930 року в м. Бердичеві на Житомирщині в сім‘ї службовця
Після смерті Батька, рятуючись від голоду , сім‘я переїхала до родичів у Київ .Мати Всеволода працювала вчителькою і родина проживала у приміщені в школі.
В. Нестайко закінчив 10-літню загальну середню школу з одною четвіркою в табелі зі срібною медаллю.
В 1950 році, Всеволод починає працювати літредактором - коректором в дитячому журналі Барвінок.
З 1956 по 1987 рік завідував редакцією і видавництві дитячої літератури «Веселка»
(Извините если с ошибками )