А на мою думку, антонімом до слова чарівна є слово звичайна! Якраз це слово має 3 склади, наголос на 2 складі, воно не є образливим і найкраще підходить у даному випадку, аніж несимпатична, що є антонімом до слів симпатична та гарна.
Київ... Русь... Україна... Ці слова з глибокою шанобою і гордістю промовляє кожний свідомий українець, бо виражають вони духовну близкість до землі своїх батьків, родоводу українського, його славної і водночас трагічної історії. Ось уже понад XV століть височіє на дніпровських схилах золотоверхий Київ, якому випала історична місія стати «матір’ю міст руських», «відіграти важливу роль у формуванні однієї з найбільших держав середньовічної Європи — Київської Русі.
Софія Київська і Золоті ворота княжого міста, Видубецький монастир і Києво-Печерська лавра із залишками Успенського собору, старовинний Поділ і сивочолий Дніпро — все це духовні символи національної історії та культури, без яких не мислиться українська земля і шлях її народу в майбутнє.
Оглядаючи з висот київських пагорбів далекі простори поза Дніпром, дослуховуючись голосу віків, мимоволі замислюєшся: звідки ми пішли і чиї ми діти? Хто жив на наших землях кілька тисячоліть тому, і якою мовою спілкувалися наші предки? Хто були оті будівничі міст, храмів,
Пам’яток зодчества, що впродовж багатьох століть чарують нащадків своєю довершеністю й красою?.. Таких ще вповні не з’ясованих питань постає чимало, та відповідь на окремі з них ми можемо дати, адже нещодавно ознайомилися з творами, автори яких намагалися збагнути долю нашого багатостраждального народу, зриміше і відчутніше уявити картини минувщини. Зі сторінок оповідань і віршів дихає старовина, постає життя наших предків, миготять у стрімкому бігу коні, схрещуються списи, дзвенять шаблі... Без минулого немає майбутнього. У захоплюючу мандрівку по шляхах історії вирушимо ми на сьогоднішньому уроці, спробуємо перевірити ваше розуміння прочитаних творів усної народної творчості, історичної поеми О. Олеся.
1.Літературу якої країни представляє Туве Янсон?
- Фінську
2. Туве Янсон відома лише як письменниця, чи працювала ще в іншій галузі?
- Як скульптор, ілюстратор, науковець.
3. Як виник образ мумі- тролів
- У детинстві дядько лякав майбутню письменницю злими тролями. Однак злих персонажів скандинавського фольклору письменниця перетворила на добрих казкових героїв.
4.Якого кольору був будиночок в Долині мумі-тролів?
- Блакитного кольору
5. Перелічте мешканців і гостей Мумідолу
- Долину мумі-тролів заселяють мумі-тролі, хропусі, мумрики, мудрики, гемулі, мюмлі, чепурулі з капарулями та інші істоти, наділені рисами і людей, і тварин.
6. Де сховалися герої від комети?
-У печері
7. Життєві принципи Т. Янсон, втілені у творах про мумі-тролів
- Не варто боятися бути собою. Бо наші дивності – це і є те, що допомагає нам знаходити вихід із найскладніших історій.
8. Які правила життя від мумі тролів ви запам’ятали
• Однаково важливо знати дві речі: як бути одному і як бути з іншими.
• Іноді хтось потребує тиші і самотності, і в цьому немає нічого поганого.
• Буває, що все, що тобі потрібно, це поговорити з друзями!
• Насправді про все можна скласти пісню.
• Вночі може бути або страшно, або чарівно, залежно від компанії.
• Ті, хто вас люблять, ніколи не звернуть увагу на вашу незграбність.
• У більшості випадків кінець – це початок!
9. Які моральні цінності утверджуються у творі Туве Янсон "Комета прилітає"?
• Насамперед дружби, щирості, взаєморозуміння та підтримки.
• Утвердження сімейних цінностей
• Любовь та шанування до природи
10. Відгадайте персонажа за тим, який талант він має. «Вміє вирішувати будь-які проблеми за до своїх супер оладків із малиновим варенням»
- Мумі мама
Объяснение:
На мою думку це -не симпатична...Не думаю що антонім до слова Чарівна не буде образливим...)