Раніше у людей не було інтернету і інших в зайнати і розвеселити себе , тому однією з найулюбленніших їх справ було складати пісні й співати їх. Народ часто складав пісні , що були пов'язані з традиціями , звичаями чи заняттями того часу. Також є пісні , що розповідають про історію нашого народи. Козаки коли ходили у походи , чи на інші землі аби завоювати їх складали пімні про свій героїзм і шлях до мети. У піснях батьки розповідали дітям історію свого народу , про їх складну долю , чи розваги. Пісні що пов'язані з історією нашого народу збереглись і до наших днів , але зараз цже не мають такої популярності.
У давні часи співалися трудові пісні, що виконувались у процесі праці, зокрема під час польових робіт; родинні, звичаєві, весняні, жниварські пісні, колядки і щедрівки.
Сьогодні, в час національного піднесення, відроджуються традиції, відроджується і народна пісня. З піснею народ жив, працював, любив, творив, з нею йшов і в інше життя, бо народна пісня — це вираження духовних цінностей людей.
Пісня! В ній найповніше виявилась душа народу. Народна пісня! Кого тільки ти не чарувала своєю неповторною красою. Минають віки, змінюються покоління, а народна пісня залишається, через усі поневіряння проносить вона свої чари, свою нев’янучу молодість.