М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

1.Що вам відомо про сусідів Софійки? 2.Назвіть друзів та однокласників Софійки. Що ви про них знаєте?
Це по твору «Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських»

👇
Ответ:
артемий59
артемий59
19.01.2023

Відповідь:

1.Що вам відомо про сусідів Софійки?

У творі є згадка про сусідів Софійки, як тих, що жили у новому будинку, так і тих, що залишилися на старій квартирі. Сусідкою у новому будинку була баба Валя, яка  жила навпроти. Саме їй довірили ключі від загадкової квартири сусіди, які жили нижче поверхом. Баба Валя повинна була наглядати за квартирою і поливати вазони. Вона чесно виконувала свої обов"язки. Правда, спершу стосунки  бабі Валі з Софійкою і її батьками були не дуже приязні. Напевне, їй здавалося, що нові сусіди занадто примхливі і скаржаться даремно. Але пізніше вона потоваришувала з Софійкою.

А після того, як Софійці і Сашкові вдалося знайти в минулому мить, коли можна відвернути невідворотнє, то до дивної квартири знизу повернулися її господарі з заробітків з Москви. Сказали, що раніше їх ніби щось гнало з дому, а тепер чомусь дуже тягне назад, і що нікуди вони більше не поїдуть.

А до колишніх сусідів Софійки відносився Сашко і його сім"я - мати і три сестрички. Напевне, це був якийсь старий дім, з якого люди мріяли якнайскоріше виїхати. Сашко, наприклад, жив у напівпідвальчику цього будинку.

2.Назвіть друзів та однокласників Софійки. Що ви про них знаєте?

Вірним другом Софійки був Сашко. Колись вони жили по-сусідству. Сашко – єдиний мужчина в сім'ї. Мама працює прибиральницею, та й то часто хворіє, а в сім'ї ще трійня малих сестричок.

А однокласниками Софійки були: хлопець, який дуже їй подобався - Вадим Кулаківський. Зверхній, не дуже приємний, злодійкуватий і наглий. А також однокласниця Ірка Завадчук - головна суперниця Софійки за увагу Вадима. Вона пихата, зверхня, яскрава, модно одягається, фарбується,  цілком під стать Вадимові Кулаківському.

Пояснення:

4,5(21 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
pbenitcevich23
pbenitcevich23
19.01.2023
УКРАЇHСЬКІ HАРОДHІ ЗВИЧАЇ ТА ОБРЯДИ, ПРО ЯКІ ЗГАДУЄ АВТОР В ПОВІСТІ "КАЙДАШЕВА СІМ'Я"

Коли йдеш по селу і бачиш, що в двоpі або на гоpоді пpацюють люди, потpібно пpивітатись і побажати:"День добpий! Боже "

У субботу пісень не співають — гpіх.

Якщо хлопець пішов гуляти вдpуге село, то повинен поставити могоpич для всіх хлопців того села.

Як сходять зоpі на небі, дають дівчата матеpям вечеpю і йдуть гулять.

Зайшовши в хату, гість повинен сісти — це означає, що він поважає хазяїв.

Хто піде в Єpусалим або щоpоку в Києві у Лавpі їстиме паску, або вмpе на самий Великдень, той того душу янголи понесуть пpосто до Бога.

Завжди пеpед хpамом жінки мажуть хати.

Hа заpучини дівчина повинна подавати стаpостам pушники, які сама вишивала.

Після сватання свати йдуть на оглядини в хату молодої. Батьки хлопця, зустpівшись з батьками заpученої, повинні поцілуватись.

За дівчиною дають пpидане.

Дівчина пеpеїжджає жити в хату наpеченого.

Виходячи заміж, дівчина все повинна вміти pобити по хаті ( запалити в печі, спекти хліб, зваpити боpщ, пpясти, шити).

Після того, як дівчина вийшла заміж, що б не було, вона повинна залишатись з чоловіком:"Зав'язала голівоньку, не pозв'яжеш довіку".

Весілля гуляють чотиpи дні.

Hа тому місці, де будуватиметься хата, засівають пшеницю. Якщо пшениця зійшла, то можна починати будівництво. Побудовану хату освячує піп.

Хто поститься дванадцять п'ятниць, той не вмpе наглою смеpтю та не потоне в воді.

За стаpим звичаєм все батьківське добpо пpипадало меншому синові.

До Різдва мазали стіни, мили лави, мисник, полиці. Пеpед самим святом кололи кабана.

Їсти вся сім'я сідала pазом.

У суботу їздили на яpмаpок.

Пеpед цеpквою і в цеpкві чоловіки знімали шапки.

В хату, особливо пеpший pаз, пpиходили з хлібом.

У будні дні дівчата одягали тільки чеpвоні кибалки.

Хати в селах ставили вікнами і двеpима на південь.
4,7(54 оценок)
Ответ:
Oven463
Oven463
19.01.2023

Київ... Русь... Україна... Ці слова з глибокою шанобою і гордістю промовляє кожний свідомий українець, бо виражають вони духовну близкість до землі своїх батьків, родоводу українського, його славної і водночас трагічної історії. Ось уже понад XV століть височіє на дні­провських схилах золотоверхий Київ, якому випала історична місія ста­ти «матір’ю міст руських», «відіграти важливу роль у формуванні однієї з найбільших держав середньовічної Європи — Київської Русі.

Софія Київська і Золоті ворота княжого міста, Видубецький монас­тир і Києво-Печерська лавра із залишками Успенського собору, старо­винний Поділ і сивочолий Дніпро — все це духовні символи національ­ної історії та культури, без яких не мислиться українська земля і шлях її народу в майбутнє.

Оглядаючи з висот київських пагорбів далекі простори поза Дніпром, дослуховуючись голосу віків, мимоволі замислюєшся: звідки ми пішли і чиї ми діти? Хто жив на наших землях кілька тисячоліть тому, і якою мовою спілкувалися наші предки? Хто були оті будівничі міст, храмів,


Пам’яток зодчества, що впродовж багатьох століть чарують нащадків своєю довершеністю й красою?.. Таких ще вповні не з’ясованих питань постає чимало, та відповідь на окремі з них ми можемо дати, адже нещо­давно ознайомилися з творами, автори яких намагалися збагнути долю нашого багатостраждального народу, зриміше і відчутніше уявити кар­тини минувщини. Зі сторінок оповідань і віршів дихає старовина, по­стає життя наших предків, миготять у стрімкому бігу коні, схрещуються списи, дзвенять шаблі... Без минулого немає майбутнього. У захоплю­ючу мандрівку по шляхах історії вирушимо ми на сьогоднішньому уроці, спробуємо перевірити ваше розуміння прочитаних творів усної народної творчості, історичної поеми О. Олеся.

4,7(6 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ