порівняння «наче біс який сидів у хлопцеві», «щоки, ніби оловом налиті», «як соловей-розбійник», «ворота, ніби скринька», «камінь, а не дитина», «дощ такими потоками, наче там тисячі федьків», «лід, як цукор», «немов не чув», «наче твій тато, став пузатий федько», «стриба, як кішка», «як крізь сон бачив», «шматки лізли на неї, немов збиралися розчавити живе створіння», «крижини лізли одна на одну, чисто було схоже на те, як женуть великій гуркіт волів», «стрибнув, наче пробуючи його».
метафора «сонце хитро виглядає з-за парового млина», «паперовий змій кокетує й хитає головою», «соромливо посміхається своїми невеликими синіми очима толя», «дощ січе»; «грім тріщить», «парує земля», «лід тріщав, лускався», «крига йде».
мова твору притаманні: лаконізм, стислість, скупість, динамічність і «нещадність», «образно-уривчасте» речення і драматичні діалоги з повторами, вигуками, уривками фраз. використання діалектизмів, русизмів, жаргонізмів сприяло повнішому і правдивому змалюванню епохи.
Хто живе в озері
Объяснение:
Мені здається, що хоча, б декілька людей інколи задумувались про різні чудовиська. Зміст тексту "Митькозавр із Юрківки" формується саме на чудовиську в озері. Мені здається, що Трош хоч і надурив хлопців але він побарував їм незабутнє літо за, що вони його віддячили. Якщо вам сказали теж саме, що й і хлопцям на рахунок чудовиська, що ви зробили? В дитинстві я, б звичайно повірила, а зараз наврядчи. Тому що в дитинстві нас лякали різними бабаями, чудовиськами тощо. Також в дитинстві фантазія та навколишній світ були яскравішими та цікавішими. Зараз, же світ сірий, сумний та наповнений злом. Повість про чудовиська в озері дуже цікава. Тому що на початку здається, що вона казкова, але в кінці ти розумієш, що вона проста. З тобою теж може таке трапитись, тому будь готовий!