Фольклору властива така риса, як традиційність, Фольклор бере витоки з народних традицій, своїми коренями він сягає у давнє минуле. Завдяки йому забезпечується нерозривний взаємозв’язок між минулим і сучасним, він також є скарбницею сталих народних звичаїв і стимулятором їх дальшого розвитку. «Головна ознака традиції — не косність, а певний ступінь сталості і неодмінно міцність спадкових зв’язків у розвитку,— пише історик фольклору Б. Путилов.— Традиційність є специфічна форма народного життя, культури, побуту, форма його руху. Всякий фольклорний процес неминуче набуває характеру руху всередині традиції, еволюції та трансформації традиції.
Головні герої «Звук павутинки» — Льонька, Ніна, Адам. Твір навіює теплі почуття,хочеться вірити в добро,честь,любов,а головне-в справжню віддану дружбу.Після прочитаного ти ніби знову,як вперше, відкриваєш очі на навколишній світ,намагаєшся побачити щось особливе,незвідане для інших.Прокидається дитячий азарт до життя. Головна тема твору:зображення хлопця, який сприймає навколишній світ як дивовижний, фантастичний, чаруючий. Льонька і є той самий,особливий, хлопчик. Його світосприйняття дивує та вражає.Струни його прекрасної душі ще нові та чисті,саме тому й звучать так гарно. За його струнами бажаєш полинути в далекі мрії,повернутись в веселе дитинство,і просто радіти життю.
Паспорт літературного твору:
Назва твору: "Первінка";
Автор: Микола Вінграновський;
Рік створення: 1971;
Рід літератури: епос;
Жанр: оповідання;
Персонажі: Миколка – 12-річний хлопчик, Максим Миколайович – батько Миколки, Марія – матір Миколки, Первінка – корова, Дід Ратушняк, Собака;
Тема: розповідь про життя людей після війни, тяжкого становища, їхнього патріотичного ставлення;
Ідея: розповісти про справжню дружбу, що справжній скарб − це не золото, а поважливе ставлення й взаємодо , вчитися гарно ставитися до усього живого.