Объяснение:Гомер кожній людині,
незалежно від її віку,
дає рівно стільки, скільки
вона в змозі взяти.
Діон ХриЗостом (Златоуст)
...Цьому поету Греція зобов'язана
своїм духовним розвитком
Платон
Найдавнішими писемними пам'ятками давньогрецької літератури вважаються поеми "Іліада" і "Одіссея", створені приблизно у VIII-VH столітті до н. є. легендарним автором Гомером і записані за наказом афінського правителя Пісістрата у VI ст. до н. є.
Обидві поеми належать до жанру героїчного епосу, де поряд з відомими історичними постатями змальовано легендарних і міфологічних героїв.
Шанобливе ставлення до богів, любов та повага до батьків, захист вітчизни — ось основні заповіді греків, відтворені у поемах Гомера.
Поема "Іліада" є неперевершеною енциклопедією воєнних дій, соціального життя Давньої Греції, моральних засад, звичаїв, культури античного світу.
Основною рушійною силою сюжету "Іліади" є гнів Ахілла внаслідок його сварки з воєначальником греків Агамемноном.
Агамемнон грубо образив жерця Аполлона Хріса, коли той прийшов у грецький табір, щоб викупити доньку Хрісеїду з полону. На той час уже минули десять років з часу облоги Трої, напруження з обох ворожих таборів досягло апогею. Ображений відмовою і грубощами Агамемнона Хріс звертається за до до Аполлона, і той насилає на греків "пошесть лиху". Щоб її відвернути, Ахілл на загальних зборах греків пропонує Агамемнону повернути Хрісеїду батькові. Агамемнон погоджується, але жадає, щоб Ахілл взамін віддав йому полонянку Брисеїду, що є трофеєм славнозвісного героя. Зі смутком в душі Ахілл підкорюється воєначальнику. Але серце героя палає гнівом, тому він відмовляється брати участь у боях.
Самі боги поділилися на два протиборчі табори: одні підтримують Афродіту, яка на боці троянців, інші — Афіну, що допомагає ахейцям (грекам).
Марними були благання посланців Агамемнона повернути Ахілла на поле бою. У вирішальний момент, рятуючи військо греків від розгрому, найближчий друг Ахілла, Патрокл, вдягає обладунки Ахілла і відбиває атаку троянців, але й сам гине від руки Гектора, троянського царя. Біль втрати друга переважив образу й гордощі Ахілла. Гнів Ахілла обертається проти троянців. Одягнувши найкращі обладунки, викувані самим богом Гефестом, Ахілл наганяє жах на троянців і вступає у двобій з Гектором.
Майстерність Гомера полягає не лише в зображенні батальних сцен битви між троянцями і греками, описі героїчних подвигів персонажів як з одного, так і з другого ворожого табору. Ліричністю, ніжністю проникнуті рядки, що розповідають про прощання Гектора з коханою дружиною Андромахою.
Жінка просить свого чоловіка бути подалі від бою:
Гекторе, все заміняєш ти — батька і матір для мене, Ти ж і за брата мені, і мій чоловік ти прекрасний. Зглянься ж на мене тепер і зостанься тут з нами на вежі, Щоб не лишить сиротою дитя і дружину вдовою.
Цар троянців жаліє дружину, але залишається невмолимим, бо не може зронити свою честь, осоромити батька:
Гектор готовий за свою родину — Андромаху і сина — віддати життя:
Краще нехай я умру, хай пагорб землі мене вкриє,
Аніж почую твій зойк, як вестимуть тебе до полону!
Керуючись моральними засадами античності, де герой, в першу чергу, проявляє мужність, силу, відвагу, захищаючи свою землю, Гомер змальовує Гектора і як ніжного чоловіка і батька, і як сильну людину, що мріє бачити таким же сильним і мужнім свого сина.
Геніальність Гомера в тому, що він вийшов за умовні межі зображення лише героїчних сторінок античної історії, поет передав й усе розмаїття почуттів своїх героїв.
ответ:Посетитель «Фитнес-царства» почти не отличался от таких же обладателей бюджетных абонементов, дающих право качаться, купаться и париться до полудня. Кроме одного — большого чёрного мешка с бренчащим грузом. «Чего же в гардероб не сдал? — сонно подумал вахтер. — В шкафчик не влезет».
Но посетитель оставил в ячейке лишь одежду, а мешок потащил в душевую. Перед кабинкой выставил шесть немытых тарелок. Две кастрюли, две сковородки, крышки. Груду ложек, вилок, ножей. Вынул пластиковую бутыль средства «Чудо-мойка», две губки. Встал под душ и стал мыть себя, вместе с посудой.
Посетители глядели с любопытством, но от комментариев воздерживались. Парень критически оглядел кастрюли — в тусклом свете они казались недостаточно чистыми. Сложил всё в мешок и направился к бассейну. Двое-трое посетителей побрели следом.
Предчувствие не обмануло. Парень дошел до бортика, вынул кастрюлю, оглядел в ярком свете, хмыкнул, провел пальцем по днищу. Прыснул средство, поелозил губкой, наполнил водой, вылил её в бассейн. Потом достал сковородку…
Дежурный тренер наконец вышел из ступора.
— Что ты… что вы делаете окружающую среду, — невозмутимо ответил парень. И без остановки, громко, напористо с Вы знаете, сколько воды расходует человек на мытье посуды в день? 15 литров. Весь Питер — больше 80 миллионов. Это вся промышленность вместе взятая. Если мыть посуду под душем и споласкивать в бассейне, мы сократим расход вдвое!
К разговору прислушивались пожилые тёти, молодые пловцы и детская группа «Дельфинчики». К ним и обратился парень.
— В вашем классе проходят уроки экологии? Вам рассказали, как одна шведская девочка мир? От вас это скрывают? Ищите в интернете!
— Я вызываю охрану, — неуверенно сказал тренер.
— Пусть принесет Правила, — ответил парень, споласкивая сковородку, — и укажет пункт, запрещающий мыть посуду в бассейне!
Тренер набрал. Но не охрану, а городской офис.
* * *
— И что же питерский филиал предложит для такой актуальной темы, как мирового климата? — в очередной раз с московский босс на селекторном совещании.
— Подключить тренажеры к генераторам для освещения зала. Запретить одноразовые веники в парной, — неуверенно сказал питерский шеф. И отвлекся на звонок.
— Первое уже практикуют в Омске, второе — в Самаре, — раздраженно сказал начальник. — Нужна оригинальная идея. На мировом уровне! Вы с кем еще разговариваете?!
— А у нас…. У нас моют посуду в бассейне, — неуверенно ответил питерский шеф.
— Хм… Оригинально. Круто! Это достойно премии Грендель Тунберг! Регионы, слышите?!
— Так что же делать с чудиком? — повторил во тренер.
— Что делать? — ответил повеселевший директор. — Выдать золотой сертификат премиум-класса на год посещений.
* * *
— Машка, привет! А я выиграл пари, что вымою посуду в фитнесе и мне за это ничего не будет. Хотя кое-что было, — весело сказал парень.
— Ух... — только и сказала Маша.
— А у меня еще и с тобой пари: что за месяц не потрачу дома ни литра горячей воды. Ты говорила: душ — в фитнесе, а посуду где мыть? Вот и Выйдешь за меня?
— Да, — задумчиво ответила Маша.
Объяснение:
Миф отличается от сказки тем, что в мифе используются реальные места, реальные события (довольно часто) и реальные герои с преукрашением.В мифе повествуется, чаще всего о подвигах и каких либо героях.
В сказке же большей частью вымысел . Ведь даже говорят "сказка лож, да в ней намек ...". В сказке скрыт смысл и события в сказке принимают локальный масштаб,в отличии от мифов. Да и в сказках довольно часто имеет место юмор,высмеивающий какой либо человечесский порок, что крайне редко встречается в мифах. еще небольшое отличие. В мифах всегда участвуют сверхестесственные существа, например минотавры, драконы. В сказках же, большей частью, героями становятся обычные люди, крестьяне.