кожна людина має захоплення. один любить співати, інший ‒ збирати маленькі іграшки. людина, яка має захоплення, ‒ цікава людина, з якою ніколи не буває нудно. захоплення дає можливість людині у повній мірі проявити себе.
людина із захопленням ‒ людина, яка не схожа більше ні на кого, адже звичайні речі вона передає по-своєму, туди частинку своєї душі.
захоплюватись можна будь-чим.
що можна сказати про моє захоплення? це, швидше за все, те, чим я займаюся з величезним задоволенням у вільний від занять і іх справ час. воно у всіх різне, наприклад я люблю вишивати. цим я можу займатися годинами, якби могла, мабуть, цілими днями тільки і вишивала б.
люди в україні завжди складали й співали пісні. за цими піснями можна простежити історію народу, його життя, його мрії та сподівання, його жалі. відходили у минуле й історичні події, й учасники цих подій, але пісні залишалися. у давні часи український народ вів боротьбу з турецько-татарськими завойовниками. цю подію відображає народна «пісня про байду». байда був історичною постаттю. саме так народ називавдмитра вишневецького, засновника запорізької січі. у пісні оспівується любов до батьківщини, патріотизм, відданість своєму народові. треба згадати і народного героя, народного месника проти панів —устима кармалюка. слава про нього йшла не лише по всій україні, але й далеко за її межами. про нього народ теж склав пісню — це «пісня про устима кармалюка». ще одного патріота українського народу, який виступав проти татарських орд, уславлює пісня «ой морозе, морозенку». не треба забувати і про обрядові пісні, які відтворюють буття наших далеких предків, їх вірування, звичаї, обряди. існує і багато таких пісень, які розпові про звичайні, побутові події з життя українського народу. серед таких пісень можна відзначити коломийки. отже, пісенний матеріал українського народу надзвичайно багатий, різноманітний та цікавий. з пісень можна багато дізнатися про нашу історію»