М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

У вірші «Хотіла б я піснею стати...» Леся Українка використовує слова на позначення кольорів і звуків. Назвіть їх, поясніть, як вони впливають на настрій цієї поезії.

👇
Открыть все ответы
Ответ:
milamilmi
milamilmi
03.10.2021
1) Тема - розповідь про сумну долю козака, який поїхав на віну та загинув на чужині.
2) Ідея - уславлення вірності козака своєму військовому обов'язку, патріотизму, засудження війни.
3) У цій пісні не сказано про якусь конкретну історичну подію. Але все ж таки: або козаки воювали проти когось, або брали участь у завойовницьких походах.
4) За жанром - це соціально-побутова козацька пісня.
5) Образи: молодий козак; явір, калинонька, пташки.
6) Художні засоби: звертання, повтори, епітети, зменшувально-пестливі слова. Також у пісні присуті окличні речення.
7) Пафос - патріотичний. Настрій - сумний, журливий.
4,5(27 оценок)
Ответ:
mygalmaksim
mygalmaksim
03.10.2021
 Тема «За Сибіром сонце сходить»: розповідь про Устима Кармалюка, який після повернення із Сибіру продовжує захищати інтереси простого люду від «владик»: Ідея «За Сибіром сонце сходить»: возвеличення прагнення народного месника боротися за волю, справедливість; надавати до тим, хто її потребує. Основна думка: «З багатого хоч я й візьму — Убогому даю. Отак гроші поділивши, Я гріхів не маю». Жанр «За Сибіром сонце сходить»: історична пісня. Композиція «За Сибіром сонце сходить» Експозиція: повернення У. Кармалюка із Сибіру. Зав’язка: продовження народним месником діяльності на благо знедолених. Кульмінація: неможливість Устима жити з родиною. Розв’язка: переслідування і засудження героя владою. Даний твір побудований у формі розповіді самого героя, що надає пісні глибокого ліризму, задушевності. Художні засоби «За Сибіром сонце сходить» Метафори: «сонце сходить», «прийшла туга до серденька». Епітети: «славні хлопці», «хороші хлопці», «світ великий і розкішний». Повтори: «дзвони дзвонять», «нехай…», «світ великий», «при дорозі подорожньою». Риторичні оклики: «Ви на мене Кармалюка, Всю надію майте!», «Як не має він грошей — Треба йому дати!», «А здорові, хлопці!», «Благослови, отче!», «Світ великий і розумний Та ніде ся діти!», «Нехай мене, Кармалюка, В світі споминають!». Порівняння: «А мене, Кармалюка, Як звірюку гонять!» Риторичні запитання: «Зібрав собі славних хлопців,— Що ж кому до того?», «Прийшла туга до серденька, Як у світі жити?».

Джерело: http://dovidka.biz.ua/za-sibirom-sontse-shodit-analiz/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

4,6(51 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ