М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Please Підготувати письмову характеристику Стефка Вуси за планом (+цитати ):
1. Портрет.
2. Риси характеру.
3. Стосунки із батьками.
4. Дружба із однолітками.
5. Ставлення до живих істот.
6. Яким у майбутньому виросте герой.

👇
Ответ:
superminikotik
superminikotik
13.04.2023

Відповідь:

1. Портрет. Стефко Вус –високий худорлявий підліток міцної статури. Але виглядає він не зовсім охайно. Ось таким його вперше побачив Славко «високий хлопчак у обтріпаному пальті — навіть зоддалік він виглядав нечесаним і занедбаним». У нього «кучерява густа чуприна», яку в дитинстві гладила бабуся Олена. А ще холодний колючий погляд, тому Славко помітив, що коли Стефко смі-ється, то «..сміявся тільки його широкий, з припухлими губами рот, а в погляді синіх очей мовби аж колючки ховалися».

2. Риси характеру. Ще з дитинства Стефко був впертим: «коли Стефко казав — ні, таки то вже було «ні». Хлопець був наполегливим. Про це свідчить його спроба навчитися плавати: «Посинілий — аж очі попригасали, але упертий у своєму бажанні навчитися плавати, годинами сидів у мілкій, по коліна воді…». Він не терпів насмішок, тому коли сестричка сміялася з нього, то «вискакував з води і кидався за Насткою, щоб покарати за глузування». Разом з цим, Стефко любив бабусю і свою сестричку. Коли ходив з бабусею по гриби, то завжди «струшував з гілок ліщини коричневі горішки-лусканці, а вдома  жменями  висипав їх малій Насті». Після смерті бабусі у душі Стефка ніби завмерло все гарне і добре, стало «усе байдуже», а його впертість і наполегливість перетворилися у намагання зробити все «наперекір і іншим, і самому собі..», зробили хлопця агресивним, зухвалим.

3. Стосунки із батьками. Матері у Стефка і його сестрички не було, бо вона дуже рано померла. Виховувала дітей бабуся Олена, яку хлопець дуже любив. А от батька хлопець не любив ще з дитинства, тому навіть рідкі його гостинці «немовби кому навкори зразу ламав і нищив». Після смерті бабусі  батько забрав дітей до себе в місто. Це не додало тепла і любові у родинні стосунки. Відчувається, що Стефко почав ще й зневажати батька. «Не мав Стефко до батька доброго серця, бо й від батька ніколи не було ані ласки, ані якої лакоминки, ані поради».

4. Дружба із однолітками. Однолітки намагалися триматися від Стефка подалі, щоб не потрапити під його кулаки. Він вважав, що «..чіпляються усі до Стефка, кроку не дають ступити..». Хлопцю було байдуже на те, що у нього немає друзів, що не складаються стосунки з однокласниками».

5. Ставлення до живих істот. Стефко любить природу. Навіть стара липа здається йому живою, тому й співає щоліта дивну, але гарну пісню. Бабуся навчила його любові до кожної живої істоти: до телятка, яке дивилося на Стефка добрими, вологими очима і лизало в голе плече», до їжака, який  приніс кілька Стефкові  яблук - «ніколи не куштував він нічого смачнішого, ніж оте їжакове яблуко». Ця любов не дозволила Стефкові покинути напризволяще поранену сороку в парку. А врятована птаха це відчувала і спокійно сідала хлопцеві на плече. На що вчителька Надія зауважила, що сорока «до лихого не піде..»

6. Яким у майбутньому виросте герой. Дуже хочеться вірити, що в житті Стефка трапиться людина, яка зможе розтопити в його серці лід і байдужість, до виростити щедрий урожай з насіння доброти, чуйності, відповідальності, яке в дитинстві посіяла бабуся. І тоді з Стефка виросте чудова людина – сильна, наполеглива, принципова, відповідальна і дуже добра. Якщо  ж цьому хлопцю ніхто не до , не підтримає, не повірить у нього, то майбутнє в нього не таке радісне - кримінал або зубожіння в алкогольному чи наркотичному дурмані.

Пояснення:

4,5(92 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
hanter13
hanter13
13.04.2023

вся длина, лицо ужасающей опасности, источник, ручеек, сбор, электрический угорь, контрабандист наркотиков, малярия, враждебные племена, Острозубый кайманский крокодил, истинное вдохновение, бывший армейский капитан, экспедиция в джунгли, вырубка лесов, повышение осведомленности общественности, захват внимания, отправление, поднимающие волосы моменты, яма гадюки, рой ос, инъекция антибиотиков, лесной работник, натянуть лук, добраться до места назначения, рухнуть от истощения, чудо природы, сохранить, любой ценой

Мәтінді мұқият оқып, мазмұндаңыз, ондағы тірек сөздерді, негізгі және қосымша

ақпараттар мен көзқарастарды табыңыз.

мәтін:Екі дос

Ертеде, ел арасында жаугершілік жиі болған кезде қазақтың екі жауынгері төс

қағысып, дос болады.

Бірде әскерлер бір өзеннің бойына шатыр тігіп дамылдайды. Сонда тұтқиылдан

жаудың қаптаған қалың тобы шабуыл жасайды. Тонаған мал-мүліктерін тиеп кетеді. Қолға

түскен қазақ жасағын айдап әкетеді.

Әлгі екі достың біреуі жау қолына түседі. Досының қолға түскенін естіген екінші батыр

күздің қара суығын елеместен өзенді малтып өтіп, жау жатқан жағаға келеді. Анталаған

жау әскерлері оны тарпа бас салады. Жауынгер өзін қолбасыларына алып баруын өтінеді.

Алып барған соң, ол жаудың қолбасына:

- Мен қолдарыңа түскен бір жауынгерге құн төлеп, сатып алуға келдім. Менің оған

айырбасқа берер мал-мүлкім жоқ. Бір-ақ нәрсе беремін. Ол - өзімнің өмірім. Досымды

босатсаңдар, ол үшін өзімнің өмірімді қияр едім, - дейді.

Қолбасы ойланып отырып, оны сынамақ болады да:

- Жарайды, мен сені қыршыныңнан қимай-ақ қояйын. Маған сол өміріңнің бір бөлшегін

ғана берсең болды, - дейді.

- Ол не? - деп сұрайды досын құтқаруға келген жігіт.

- Маған сенің көздерің керек, - дейді қолбасы.

- Ол да болсын, көзімді ал да, досымды босат, - дейді жігіт. Ол бұл сыннан сүрінбей

өтеді.

Әлгі жауынгер тұтқыннан босанған досының иығына қолын артып, зағип күйі қуана

күлімдеп келе жатады. Мұны көрген жаудың қолбасшысы: «Мұндай ерлері бар халықты

тұтқиылдан келіп, қапыда бас салған жағдайда болмаса, бетпе-бет ұрыста жеңу өте қиынға

соғар»,- деп түйе

4,4(55 оценок)
Ответ:
juhf
juhf
13.04.2023
Маруся богуславка - образ дівчини-полонянки. прочитавши твір, багато хто задає собі питтаня -вона героїня чи зрадниця? у кожного своя думка,але я вважаю,що маруся богуславка - патріотка своєї батьківщини. вона козакам-невільникам,які тридцять три роки просиділи у темниці ,вибратися і повернутися додому. та хтось скаже,що маруся богуславка зрадила свою вітчизну,бо своїм землякам,проте сама з ними не повернулася. вона боялася осуду,бо зреклась християнської віри і стала мусульманкою. дівчина не змогла залишити дітей і чоловіка, за словами з пісні,маруся,звикладо чужини: бо я вже потурчилася, побусурменилася для розкоші турецької, для лакомства нещасного. на мою думку,маруся богуславка все таки патріотка свого краю,але не повернулася додому,бо мала обов'язок перед своєю родиною і на її місці так вчинив би кожен.
4,4(34 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ