Відповідь:
Зазначене речення є цитатою з твору І.Нечуй-Левицького "Кайдашева сім"я". За жанром «Кайдашева сім’я» - це соціально-побутова сатирично-гумористична повість. Цікаво, що в повісті майже немає сцен, у яких би лунав сміх. «Кайдашева сім’я» населена дуже серйозними людьми. Їм не до сміху, оскільки всі вони - учасники великої родинно_побутової війни, якій не видно кінця. Змальовуючи цю «війну», прозаїк раз у раз вдається до гумору. А в наведеній цитаті як яскравий комічний засіб використав змішування стилів - високим епічним стилем описує сцену побутової бійки. Згадаймо піднесений стиль козацьких пісень, балад - "То не грім в степу грохоче, То не хмара світ закрила. То татар велика сила Козаченьків обступила". Війна в родині і те, як описує її автор викликає сміх, але крізь цей сміх пробиваються сльози…
Пояснення:
Відповідь:
1. Оповідання «Скарб» О.Стороженка - Д. Засудження заздрості, підступництва тих, хто зазіхає на чуже майно, ледачого, паразитичного (життя)
2. Казка «Мишка» Б.Лепкого - Е. Возвеличення доброти, порядності, співчуття до горя інших, взаєморозуміння, щирість, милосердя; засудження жадності, брехні, пихатості, жорстокості війни, яка знищує людські чесноти; байдужості до всього, окрім прибутку, грошей.
3. Поезія «Лебеді материнства» В.Симоненка -Б. Возвеличення любові матері до дитини і до рідної землі.
4. Поезія «Крила» Ліни Костенко - Г. Уславлення духовних поривань людини. Треба жити й мріяти, мати цілі й бажання. А життя людини без мрій буде буденним.
5. Новела «Гер переможений» Л.Пономаренко - А. Гуманне ставлення до полонених німців, які відбудовували зруйноване місто. Засудження війни та уславлення гуманізму.
6. Поезія «Ти знаєш, що ти – людина?» В.Симоненка - В. Роздуми письменника про швидкоплинність життя, протягом якого кожний повинен встигнути якомога більше, зробити добрі справи.
Пояснення: