Назва: "Це ти створив мене таким" Автор: Д. Павличко
Рік створення: 1994
Рід: лірика Вид: філософська
Тема: розмова ліричного героя із Всевишнім. Ідея: варто бути відповідальним за свої вчинки.
Худ. засоби: Епітети: неподужанним, слабким; немудрим; непрояснених сфер; Метафора: тяжко падаю в журбі. Порівняння: і рветься плоть, як барахло; що дух мій ламлеться, як скло. Звертання: О, Боже... Риторичне запитання: Чи це приємно так Тобі...?
Кожного дня людина забруднює річку. Хоч, як ми стараємося це зробити, у нас нічого не виходить. Біля водоймищ знаходиться багато станцій, які забруднють відходами річки. Але річки намагаються нас попередити про небезпеку. Але, як саме? Коли ми купаємось то часто можемо насупити на бляшанку, або на бите скло.Із цьго ми повинні вчитися.Якщо ми будемо нищити ошатні лілії які зазвичай там ростуть то ми не зможемо милуватися красою річки, хоча у неї багато краси.Але як заподіяти, як змусити людей цьго не робити? На це я не знайшов(знайшла )відповіді
Дотепна і весела повість В.Нестайка " Тореодори з Васюківки " розповідає читачам про вірну дружбу двох хлопців, про їх мрії, фантазії і витівки.Ці хлопці у відповідальні і вирішальні хвилини завжди виявляють милосердя , доброту і навіть сміливість. Основіні персонажі повісті- Павлуша і Ява(Іван),на перший поглад звичайні школярі,підлітки які мешкають у селі з цікавою назвою Васюківка.Вони енергійні та наполегливі.Ява був ініціатором різних витівок,наприклад: метро під Васюківкою або влаштувати у селі справжній бій биків.Павлуша ж не залишає свого друга і допомагає йому з різними витівками. Нерозлучні друзі зажди обмірковували свої вчинки,усвідомлювали помилки і знову вигадували щось нове. Вони чудові друзі та напарники,які не кинуть один одного в біді.
Автор: Д. Павличко
Рік створення: 1994
Рід: лірика
Вид: філософська
Тема: розмова ліричного героя із Всевишнім.
Ідея: варто бути відповідальним за свої вчинки.
Худ. засоби:
Епітети: неподужанним, слабким; немудрим; непрояснених сфер;
Метафора: тяжко падаю в журбі.
Порівняння: і рветься плоть, як барахло; що дух мій ламлеться, як скло.
Звертання: О, Боже...
Риторичне запитання: Чи це приємно так Тобі...?
Рима: аабб (суміжна): таким-слабким, ярма-ума.