Жорстокість робить з людей тварин, а точніше - потвор. Уявімо, що тебе без причини і приводу хтось жорстоко відлупцював (не дай Бог!). Це, звичайно, дуже поганий вчинок. Першою реакцією після одужання, ймовірно, стане бажання знайти образника та натовкти йому пику ще дужче, ніж він тобі... Стоп, зупинись! Помста, прокляття або побажання людині зла не зроблять тебе кращим. Так само, це не навчить ту людину, яка тебе образила. Це може перерости у постійну ворожнечу. Ти цього хочеш? Так, буває, що пробачити дуже важко, але це просто необхідно! В першу чергу, для тебе. Коли ти вибачиш людину, яка тебе образила, ти відчуєш полегшення. Можливо, образник зрозуміє, що був неправий (можливо, та далеко не обов'язково). Просто уяви, що тебе не хочуть пробачати після того, як ти щось накоїв (і не важливо, що). Людині дуже важливо усвідомити свою помилку і, якщо їй пробачили, вона має шанс стати кращою. Подумай про це.
Роман багатий на яскраві образи. Головний героєм є Григорій Многогрішний, політичний в’язень, людина сильна і духовно, і фізично. Він має незламну волю та готовий боротися за людську сутність і свободу. Його не скорили ні страшні фізичні, ні моральні знущання. Навіть його прізвище невипадкове, воно таке ж саме як і у Дем’яна Многогрішного, українського гетьмана, засланого в Іркутськ. Григорій Многогрішний – це відтворення образу непідкореної України.Родина Сірків також пам’ятає свою батьківщину. Вони опинилися на чужині, проте змогли зберегти свій «український» світ, сповнений моральної чистоти та гармонії. Сірки - люди горді та сильні, їх загартувала сувора природа. Атмосфера в родині, що врятувала Григорія, світла і добра, тут він знаходить справжній домашній затишок. Родина Сірків має незвичне заняття - вони виловлюють тигрів в тайзі. Вони вступають в двобій з цими сильними та гордими тваринами, достойними супротивниками, і виходять переможцями.Цим сміливим мисливцям протиставляється майор Медвин. Цей кат полює на Григорія. Він уособлює сталінську репресивну машину, що прагне зламати та знищити таких волелюбних людей як Григорій Многогрішний чи родина Сірків.Роман закінчується оптимістично. Григорій перемагає Медвина в двобої. Багряний вірить у перемогу добра над злом, свободи над гнітом. Пригоди Многогрішного продовжуються,адже він продовжує свій путь, свою боротьбу.
Володимир I Святославич руський державний і політичний діяч з варязької династії Рюриковичів, князь новгородський (969-978, 979-988), Великий князь КиївськийНаймолодший та незаконнонароджений син Святослава I Хороброго, великого князя Київського, та його коханки — ключниці його матері княгині Ольги Малуші. 988 року охрестив Русь, першим з руських князів розпочав карбувати власну монету. Канонізований Католицькою і Православною церквами як Святий рівноапостольний князь Володимир. Відомий також як Володимир Великий, Володимир Святий, Володимир.Володи́мир II Все́володович (1053 — 19 травня 1125) — великий князь київський (1113—1125), державний і політичний діяч, письменник. Син князя Всеволода I і візантійської княжни Марії (за іншими даними — Анни) з роду Мономахів. Прозваний Володимиром Мономахом. Хрещене ім'я Василь.
Уявімо, що тебе без причини і приводу хтось жорстоко відлупцював (не дай Бог!). Це, звичайно, дуже поганий вчинок. Першою реакцією після одужання, ймовірно, стане бажання знайти образника та натовкти йому пику ще дужче, ніж він тобі...
Стоп, зупинись!
Помста, прокляття або побажання людині зла не зроблять тебе кращим.
Так само, це не навчить ту людину, яка тебе образила. Це може перерости у постійну ворожнечу. Ти цього хочеш?
Так, буває, що пробачити дуже важко, але це просто необхідно! В першу чергу, для тебе.
Коли ти вибачиш людину, яка тебе образила, ти відчуєш полегшення. Можливо, образник зрозуміє, що був неправий (можливо, та далеко не обов'язково).
Просто уяви, що тебе не хочуть пробачати після того, як ти щось накоїв (і не важливо, що). Людині дуже важливо усвідомити свою помилку і, якщо їй пробачили, вона має шанс стати кращою.
Подумай про це.