М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Пояснити значення і походження фразеологізмів за словником фразеологізмів: дух часу,гордіїв вузол, прокрустове ложе, ів меч, умивати руки, товкти воду у ступі, шите білими нитками, пахне смаленим.

👇
Ответ:
dVioletta
dVioletta
08.05.2021
1)Дух часу - погляди,потреби і смаки суспільства певного періоду.
2)Гордіїв вузол - складна чи заплутана справа,яку важко розв'язати.
Цей афоризм пов'язаний з селянином Гордієм,який став царем Азії.Пророк порадив фрагійцям обрати царем того,кого першим зустрінуть з возом біля храму Зевса.Саме Гордію пощастило,і він став царем.На знак віддяки,Гордій поставив свій віз у храмі,і зав'язак міцним,заплутанним вузлом.За пророцтвом той,хто розв'яже цей вузол - стане царем всієї Азії.Таким став Александр Македонський.
3)Прокрустове ложе - надумане мірило, під яке насильно підганяють факти дійсності.
Походження цього фразеологізму пов'язане з розбійником Полипемоном,на прізвисько Прокрустор.Тих,хто приходив в гості до Прокрустора,розбійник вкаладав на ліжко.Тим,кому це ліжко було коротким - відрубав ноги,а тим,для кого ліжко було занадто довгим - "розтягував" ноги.
4)Дамоклів меч - постійна смертельна ,небезпека.
Одного разу приворний улюбленець тирана Діонісія - Дамокл під
час обіду почав всіляко вихваляти Діонісія,кажучи що той найщасливіша людина на світі.Діонісій вирішив провчити заздрісника,і посадив Дамокла на трон.Дамокл був дуже радісний,аж поки на побачив як над його головою на кінській волосині повис гострий меч,який в будь-який момент міг вбити Дамокла.Діонісій пояснив,що це символ постійної небезпеки,хто
має безмежну владу.
5)Умивати руки - ухилення від відповідальності.
З давніх-давен у багатьох східних народів існував ритуал миття рук.Коли людина прагнула відчистися від гріхів - умивала руки.Умивання рук - це симол невинуватості.
6)Товкти воду у ступі - займатися непотрібною справою;марно гаяти час, або безрезультатно говорити одне й те саме.
У давнину ченців,які завинили,примушували товкти воду у ступі увесь день і ніч.Така монотонна робота виховувала витримку і терпіння,проте не давала ніякого результату.
7)Шите білими нитками - невміло,погано зроблене,замасковане.
8)Пахне смаленим - передбачається небезпека.
4,6(52 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Sezimka1111
Sezimka1111
08.05.2021
  Я прочитала роман Валер'яна Підмогильного"Місто".Це перший урбаністичний роман в українській літературі.У ньому показані проблеми села і міста.На мою думку,роман актуальний і в наш час.Тому що,сучасна молодь прагне виїхати з села і налагоджувати своє життя в місті,там більше перспектив на майбутнє.Головним героєм  є Степан Радченко.У романі показано,як змінюються його цілі,орієнтири та його характер.Спочатку він переїхав з села до Києва,щоб здобути освіту.Він не хотів залишатися в місті назавжди,а хотів повернутися в село,щоб потім до йому розвиватися.Степан упевнений,що завоює місто,бо воно для нього"старий  порох,що треба стерти".Письменник зобразив людину,в якій постійно борються добро зі злом, яка інколи заради особистого утвердження здатна вчинити щось аморальне, і водночас — це неординарна особистість, не позбавлена вміння скептично, а то й іронічно, сприймати себе та довколишній   світ.Можна вважати,що Степан підкорив місто,адже він досяг значних успіхів та став відомим письменником.Та на мою думку-це місто підкорило його,тому що,воно поглинуло його,залишивши порожнечу в душі.
4,8(82 оценок)
Ответ:
Antonio11111111
Antonio11111111
08.05.2021
Якщо коротко, то "про що" можна знайти ось у цих рядках:
"Наш отаман Гамалія,
Отаман завзятий,
Забрав хлопців та й поїхав
По морю гуляти;
По морю гуляти,
Слави добувати,
Із турецької неволі
Братів визволяти."
Мова йде про те, як козацький отаман Гамалія взяв своїх козаків-вояків та й поїхав визволяти з турецького полону товаришів-побратимів, котрих до того схопили яничари і посадили в темницю в кайдани. Полонені козаки звертаються до природи - вітру, хвиль - щоб та до м донести до отамана звістку про те, що вони потребують до чекають на своїх товаришів, інакше турки їх стратять. Визвольний похід завершився вдало, полонених визволено.
4,7(68 оценок)
Это интересно:
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ