так яким же повинен бути друг? це людина у вашому житті, з яким можна провести час, погуляти, поговорити про життя, але не варто розповідати свої плани на майбутнє, свої проблеми. досить просто говорить з ними в тому, що у вас все добре, навіть якщо все погано. їм це цікаво, але вони навряд чи зможуть вам .
яким повинен бути справжній друг? ми часто запитуємо себе подібним питанням, щоб визначити, а чи є вони у нас. справжній друг - це друг, який підтримає у важку хвилину, дасть життєве напуття і буде постійно поруч. друг, який чи не буде ображатися на жарти, не зрадить, а не відніме кохану людину заради свого щастя. людина, яка буде радіти вашим перемогам і успіхам, і плакати з вами, коли вам погано і руйнується життя.
яким повинен бути справжній друг? він ніколи вже не стане вам заздрити, навіть якщо у нього життя гірше, ніж у вас. він буде радіти за те, що у вас все добре. справжнім другом вважається людина - не той, хто себе таким вважає, а той - кого таким вважаєте ви самі для себе. це дуже важливо. адже люди часто можуть перебільшувати свої можливості і бажання, для того, щоб втертися в довіру з можливістю зіпсувати вам життя.
Відомий український драматург Іван Карпенко- Карий у сатиричній комедії «Сто тисяч» засудив пороки суспільного життя. Нездоланна тяга купувати землю і в селян, і в поміщиків, а потім тішитись думкою, що Калитку «розіпре грошвою», усе де веде до руйнування особистості. А землі потрібні, щоб сказати багатію Пузирю «…голяк масті, чирва світить!», землі і гроші потрібні, щоб переплатити по десять рублів на десятині Жолудю, гроші потрібні, щоб обдурити Гершка. Мрії Герасима Калитки йдуть ще далі: «…всю землю навкруги скуплю! Ідеш день — чия земля? Калитчина!.. Ідеш два — чия земля? Калитчина! Ідеш три — чия земля? Калитчина!» Герасим дурить усіх. Єврей, якого він теж дурить, у свою чергу обдурює Герасима, продає йому мішок з папером замість грошей.
І раптом усім цим корисливим планам не судилося здійснитися. Герасим Калитка не в змозі цього пережити: він лізе у зашморг з надією вмерти.
Гроші скалічили душу не лише Герасиму, але і його куму — Савці. Він весь час знаходиться у пошуку грошей. На пропозицію Герасима здійснити шахрайську махінацію, Савка одразу дає згоду. Але після трагічних подій з Герасимом Савка навіки зрікається брудних грошей.
А Невідомий теж хворів грошовою хворобою. Він вигадав новий засіб обдурювання людей і заробляє на цьому непогані гроші.
Копач Бонавентура бере у будинку Калитки їжу, хоч і не працює на хазяїна. А побачивши єврея, він одразу сказав: «…це — пройдисвіт».
Іван Карпенко-Карий у п’єсі «Сто тисяч» показує, що тим, хто потрапив під владу грошей, нелегко повернутися на шлях порядності.