Загальноприйнятою є думка, що людина – це найрозумніше створіння на землі. Сьогодень учені дослідили психіку найрізноманітніших живих істот, що мешкають поруч із нами. Виявлено вже, що певні тварини розумніші за інших. Деяких з них, наприклад, дельфінів, приматів та собак, вважають на щабель вищими у плані розумового розвитку, у порівнянні з простішими. Але людину з її статусом царя природи ніхто ще не наздогнав.Як на мене, ця роль, що відведена людині як найбільш розвинутій істоті, вимагає великої відповідальності. Адже саме лише усвідомлення своєї вищості над іншими призводить до загарбання та підпорядкування. Має бути й віддача навзаєм, вдячність природі за її дари.У чому ж полягає ця відповідальність? Передусім – це усвідомлення свого зв’язку з усім живим на Землі. Це розуміння є запорукою дбайливого ставлення до братів своїх менших. А як відомо, ставлення до тварин є показником характеру людини. Варто остерігатися людей, що не люблять тварин. Така риса може свідчити про жорстокість цієї особи.Коли ти усвідомиш свою кревну спорідненість з усім живим, тобі навряд чи буде байдуже до стану навколишнього середовища. Тоді ти зрозумієш, які наслідки мають забруднення людиною річок та ґрунтів, нераціональне використання багатств та ресурсів землі тощо.Водночас свідомі своєї ролі люди будуть відповідно ставитись і одне до одного. До чи підтримати товариша, дати пораду, підтримати у скрутну хвилину – це для них природно. Адже вони розуміють, що усі ми брати!Отже, людяність для мене – це передусім усвідомлення свого відповідального призначення щодо усього живого на землі. Виявляється воно у дбайливому та уважному ставленні одне до одного, як до людини, так і до найменшої тваринки.
Тема: молода дівчина і її старий чоловік. Ідея: молода жінка повинна мати молодого чоловіка Жанр: жартівлива, сатирична пісня Художні засоби: Порівняння: Стояв старий з молодою, як із ягодою; старий дідуга, Ізогнувся, як дуга.
Протиставлення: Ой ти, старий дідуга, Ізогнувся, як дуга, А я молоденька, Гуляти раденька!
Метафора: ізгиньте, пропадіте, Всі старії кості, Не сушіте, не крушіте Мої молодості!
Звертання: Пусти мене, старий діду, На вулицю погулять!
Антитеза: старий з молодою; ти все спиш, а я плачу.
Балади– улюблений вид фольклору й меносу в українців, їх ліричність з елементами епосу і героїки завоювали їм симпатії. Народна балада – лірична пісня сумовитого характеру з драматично напруженим сюжетом, в якій йдеться про фантастичні або незвичайні події, життєві конфлікти. У центрі балади – завжди індивідуальна, але суспільно значна людська доля. Сюжет у баладі стислий, оповідь зосереджена навколо одного, але найважливішого його вузла, і ведеться вона швидко, без уповільнень. Найвдаліші балади про козацьке життя, про героїчну смерть на полі бою. Довершеними є балади і соціально – побутового скрещування. Українські балади багатством поетичних образів, мистецькою довершеністю і мелодійністю займають вагоме місце в світовій літературі. До тогож зміст їх і форма різноманітні. Українські народні балади відносяться до одного з найскладніших видів усної народної творчості. Складність цього різновиду пісенного жанру полягає в тому, що він увібрав в себе велику кількість схожих рис з інших сюжетних жанрів, таких як ліричні пісні, думи, билини тощо. Отже дати однозначне і точне твердження терміну балада досить важко, оскільки границі та рамки досить розширені. За до балади було і досі залишається досить легко змалювати та описати будь-яку життєву подію, а саме духовну, побутову, суспільну тощо. Майже не існує такої теми, яку не можливо було б оспівати в баладах. Сильного психологічного ефекту в українських народних баладах досягають за до зображення драматизму подій, душевних переживань та емоційних потрясінь. Подібні ситуації та відчуття притаманні та знайомі кожній людині, тому і відгукувалось переживанням та співчуттям. Всі зображені події, попри елементи незвичайності, можуть мати місце в житті кожної людини. Українські балади є відображенням душевності, щірісті і сердечної теплоти, поетичноств і мужності, це невичерпне джерело творчого натхненній для поетів і письменників різного часу.