Персоналістичний світ роману Володимира Винниченка “Записки кирпатого Мефістофеля” представлений як ансамбль персонажів, де кожному чітко відведено відповідну роль. Рольову заданість формує композиційна вертикаль твору – образ Якова Михайлюка, відображенням світогляду якого є інші персонажі, тим самим уособлюючи ту чи іншу іпостась героя.
Таким чином, роман Володимира Винниченка “Записки кирпатого Мефістофеля” поставив крапку в обговоренні проблеми інстинктів, довівши, що батьківські почуття набагато сильніші у порівнянні з особистими.
Відповідь:
Пояснення:
Підтвердіть або спростуйте думку: " Життя Т. Шевченка-подвиг", навівши відповідні аргументи.
Я думаю, що життя Великого Кобзаря це великий подвиг, адже не кожен кріпак зможе стати великою людиною, щоб його шанували всі українці і не тільки українці, в й люди зі всього світу.
"Він був сином мужика - і став володарем у царстві духа", так сказав про Шевченка Великий Каменяр, я з цим абсолютно погоджуюсь. Тарас Шевченко взяв себе в руки і пообіцяв собі, що не осоромить свою родину. Коли помирав батько Кобзаря, то перед смертю він сказав: З Тараса вийде не аби що...", батько як у воду дивився і мабуть ігав як його син стає великою людиною. Давайте подумаємо, які люди були можно сказати рабами і стали відомими. Такі люди є, але їх не багато. Отже життя Великого Кобзаря подвиг
Головна думка твору "Митькозавр з Юрківки": Дружба та спілкування з близькими людьми - найцінніше, що має людина. У творі підносяться цінність дружби, повага до старших, наполегливість на прикладі Сергія і Митька; засуджуються пихатість, хитрість (Василь Трош).