ответ:Сьогодні я вперше замислився, чому відомий український актор і драматург, корифей українського театру Іван Карпенко-Карий обрав собі такий псевдонім. Я вирішив дізнатися це. І мої здогадки справдилися: Карпенко — бо батька Тобілевича звали Карпо, а Карий — прізвище одного з героїв Шевченкових п'єс — Гната Карого. Кажуть, ця п'єса мала великий успіх як у читача, так і у глядача, а у виставі брав участь Іван Тобілевич, який так любив цей твір, що обрав собі псевдонім Карий.
Як на мене, цей факт є прекрасним підтвердженням таланту та художньої довершеності драматичної творчості Тараса Шевченка. Проте, навіть не знаючи про вподобання Тобілевича, уважний читач зрозуміє і оцінить майстерність письменника, що створив таку драму, як "Назар Стодоля".
"Назар Стодоля" — драма, побудована на антагонізмі козацької старшини і звичайних низових козаків. Сотник Хома Кичатий — людина багата, але це багатство він використовує не на користь собі та оточуючим, а використовує його... не знаю, я сказав би навіть, що це скоріше багатство використовує Хому Кичатого, ніж навпаки... Він має прекрасну доньку Галю, яку, безумовно, любить, проте прагне віддати її заміж за багатого полковника, зневаживши інтереси і почуття дівчини. Він вважає кохання у шлюбі — питанням другорядним, тоді як гроші і соціальний статус для Кичатого важливіші за почуття.
Объяснение:
Гаї шумлять-
Я слухаю.
Хмарки біжать-
Милуюся.
Милуюся- дивуюся,
Чого душі моїй так весело.
Гей, дзвін гуде-
Іздалеку.
Думки пряде-
Над нивами.
Над нивами-приливами,
Купаючи мене,
мов ластівку.
Я йду, іду-
Зворушений.
Когось все жду-
Співаючи.
Співаючи-кохаючи.
Під тихий шепіт трав
голублячий.
Щось мріє гай-
Над річкою.
Ген неба край-
Як золото.
Мов золото- поколото,
Горить-тремтить ріка,
Як музика
(Тарас Шевченко)