Відповідь:
1Б, 2В, 3В, 4А, 5Б, 6В, 7Б, 8Б, 9Б, 10В, 11А, 12Б, 13В, 14А, 15Б, 16В, 17А, 18Б, 19А, 20Б,
1. Як у минулому перетнулися дороги членів родини Софійки й Вадима? Б дочка Гордія Кулаківського Франя відбила у прапрапрабабусі Софійки нареченого Корнія і вийшла за нього заміж;
2. Причина смерті Гордія Кулаківського… В з горища впав мішок з кукурудзою і вбив його.
3. Молодшого сина Гордія Кулаківського звати… В Яків.
4. Дружину молодшого сина Гордія Кулаківського звати… А Лизавета;
5. Дружина Якова потай варить для себе і сина вечерю, бо… Б чоловік дружину й сина морить голодом;
6. Сина Якова і Лизавети звати… В Васюня.
7. Дружина Якова передчасно померла, бо… Б чоловік голодом заморив;
8. Причина смерті Якова. Б удавився картоплиною на чужому обіді;
9. Васюніну жінку звали… Б Олена;
10. Васюніних дітей звали… В Катерина й Іван.
11. Що порадив сліпий старець батькам Катерини, щоб вона стала здоровою? А наварити борщу і нагодувати всіх бідних;
12. Усі Міщенки схожі, бо… Б у всіх немовби подвійна душа;
13. Мішель змінив своє прізвище Міщенков на… В Бєлий.( хоча у творі БІЛИЙ)
14. Яким був молодший син Данила Міщенка? А совісним і роботящим;
15. Толик це онук… Б Олени й Васюні;
16. Толик змінив рішення продавати бабину хату, бо В дізнався, що в погребі впродовж 30-ти років переховувався його дід-дезертир Василь Кулаківський.
17. Що сталося з Катериною та її чоловіком Семеном? А. загинули від блискавки;
18. На місці хати Катерини й Семена пізніше було збудовано… Б. будинок, у якому мешкає родина Софійки;
19. З якою метою Софійка бере у Вадимовою бабусі ще одну світлину, на якій сфотографована Катерина? А щоб повернутися в минуле і врятувати Катерину;
20.Софійка востаннє подорожує в минуле з… Б Сашком;
Пояснення:
Життя селянина сповнене щоденної праці на землі. Земля, рідна природа формують його світогляд, ставлення до навколишнього середовища і до людей. У повісті «Гуси-лебеді летять» розповідається про звичайне життя хліборобів, що мешкають у подільському селі.
Селяни-трударі у двадцяті роки жили дуже бідно. Не кожний навіть мав чоботи. Але вони пишалися тим, що працюють на землі. Урочистою подією була весняна оранка. А день, коли Михайлик, головний герой повісті, провів свою першу борозну, став для нього справжнім святом.
Від землі залежало, чи добрий буде врожай. Тому і ставлення до неї було особливе. Мати Михайлика вірила: земля усе знає, що говорить чи думає чоловік, вона може гніватись і бути доброю, і на самоті тихенько розмовляла з нею, довіряючи свої радощі, болі й просячи, щоб вона родила... Ця жінка нічого не любила так щиро, як землю. Вона глибоко розуміла природу: помічала, як плаче од радості дерево, милувалася весняними сходами, а слово «насіння» взагалі вважала святим. І цю любов до природи мати передавала Михайлику. Мабуть, інші селяни так само прищеплювали своїм дітям пошану до рідної землі, передавали їм різні прикмети та звичаї, пов'язані з нею, як дід Дем'ян своєму онуку.
Мені дуже сподобалось ставлення селян до природи, те, що вони вважали її живою істотою, поважали і любили. Мені здається, що така шанобливість і чуйність обов'язково винагороджувалась добрим врожаєм.
Безжалісність і нещадність головного героя повісті "Гобсек", чиїм ім'ям її названо, вражають. Ім'я Гобсек стало загальновживаним, коли йдеться про скнар.
Замолоду холодний та скупий Гобсек був людиною життєлюбною, наділеною природним прагненням самоствердитися в житті. Але, переживши багато страшних випробувань, зазнавши голоду, злиднів, потоптаного кохання, спокуси великих грошей, герой повісті став холодним, черствим здирником, нагромаджувачем багатства.
Гобсек має витончений розум, сильний характер, він чудовий психолог. Та все ж таки всі його таланти спрямовані лише на одне — накопичення грошей, багатства. Зваживши весь свій життєвий досвід, уже немолода людина, герой повісті дійшов до розуміння того, що "з усіх земних благ є тільки одне, щоб людина прагнула його. Це золото!"
Позичаючи гроші під величезні проценти, він фактично грабує людей, принижує їх морально і стає володарем їхніх доль. Гобсеку не потрібна політична влада — йому досить влади лихваря.
Будучи багатою людиною, сам Гобсек живе в неохайній кімнаті, пішки ходить до своїх кредиторів, погано харчується, мерзне на вулиці, бо одежина бідна та слаба. Весь його зовнішній вигляд викликає жах і відразу.
Таким чином, відбувається еволюція героя як особистості: з людини життєрадісної, волелюбної, з розвинутим естетичним смаком він перетворюється на здирника, потворного лихваря. Інтелектуальна людина, всю свою талановитість Гобсек спрямував на фанатичне накопичення багатства, бо вважає, що почуття внутрішньої свободи, безпечне існування, повагу та незалежність дають тільки гроші.
Останні часи життя Гобсека. У каміні палають гроші, плавляться золоті злитки, будинок пронизаний сморідом від зіпсованих продуктів, скрізь нагромадження меблів. Вірний своєму принципові безпристрасності, він нічим цим не користувався^'
Старий лихвар помер. Жага до збагачення лишилась. Чи не так?