М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Ідея протистояння загальнолюдских вартостей класовим в романі ю. яновського "вершники"(подвійне коло)

👇
Ответ:
kdjdn25
kdjdn25
10.12.2022
У романі Ю. Яновського "Вершники" ми гаємо боротьбу світоглядних принципів головних героїв -- братів Половців. У першій частині роману розповідається про те, що навіть дуже дружну сім'ю може розділити боротьба ідеологій. Брат пішов на брата. Вони були такі рідні, але й такі далекі через те, що належали до різних політичних груп. Але перед смертю кожен із братів згадує батьківський заповіт: " Такому роду не буде переводу, в котрому браття милують згоду". Це свідчить про те, що розуміння справжньої істини приходить до братів лише перед смертю, коли вони розуміють що родина є найважливішою цінністю. У кінці новели комісар Герт правильно підмічає: " Одного роду, та не одного класу", бо, дійсно, коли принципи перемагають людяність, тоді ти стаєш сліпим у серці і ти не можеш не відомстити за ці принципи. Неможливо зрозуміти людину, що вбила свого брата. На мою думку, сліпо слідувати принципам чи ідеології значить перестати бути людиною. мені було дуже боляче гати, як розривається родина Половців, як рідні брати гірше ворогів розривають свою землю. Більше того, ладні вбити один одного. 
    Отже, така страшна річ як громадянська війна може зруйнувати усе: міцні родинні зв'язки, братерську дружбу, єдність, повагу і тоді сім'я перестає щось значити. Саме тоді всередині перестає існувати Людина із моральними цінностями і перемагає одне лише прагнення взяти верх над ворогом навіть якщо це твій брат.
    
ну це мої думки) буду рада якщо до
4,4(36 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
аза00
аза00
10.12.2022

Объяснение:

В повісті Лесі Ворониної ТТБ, або засіб від переляку номер 9 розповідається про хлопчика Клима який завжди боявся свого сусіда Сашка Смика-Кактуса, це побачила бабуся Клима і вона якимось чином захотіла своєму внукові тому вона зробила так званий «Засіб від переляку номер 9». Впродовж цьої повісті коли Клим побачив Сашка Смика у свому під’їзді він його не налякався а просто на стрибнув на нього. І тоді він побачив, що його заклятий ворог Сашко Смик, а по кличці Кактус почав просити Клима із сльозами на очах, щоб той його більше не бив. Ця повість вчить, що не потрібно нікого боятися, а відстоювати своє «Я»

4,7(17 оценок)
Ответ:
snoxj2003
snoxj2003
10.12.2022

неперевершена краса природи і повінь людських почуттів, освячених коханням, ліричні спогади про батьківський дім і філософічні міркування про сенс людського життя — такий тематичний діапазон пісень а. малишка.

любов до пісні в а. малишка від його матері. вона співала разом із сином багато пісень. кажуть, ніхто з письменників не знав стільки пісень, як а. малишко. а перші пісні написав поет на пропозицію о. довженка ще в період ранньої творчості до кінофільму "щорс". "богунська четверта" ("гей, за десною люди веселі") звучить до сьогодні. у роки війни співали його пісні "партизанська", "як збирались хлопці до загону".

4,5(74 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ