М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Нужно выписать епітети і порівняння микола вороний іванові франкові hi, мій учителю і друже, про мене все це не байдуже. життя з його скаженим шалом, з погонею за ідеалом, з його стражданням і болінням і невгамованим сумлінням, життя - се дві противні сили, що між собою в бій вступили. одна з них - велетень-гнобитель, а друга - геній-визволитель; його двосічна гостра криця влучна, як з неба блискавиця; але і велетень могучий в руці тримає меч блискучий? страшні, тяжкі його удари, а ще страшніш таємні як маю я його цуратись чи від ударів ухилятись? о, ні! я, взявши в руки зброю, іду за генієм до бою. рубаюсь з ворогом, співаю, в піснях до бою закликаю всіх тих, що мляві, чи недужі, чи під укриттям сплять байдужі. і знаю я, що замість плати мене чекають кари, та чи ж грізний удар обуха там, де буяє творчість духа? одна хвилина раювання там відкупляє всі страждання. бо то чуття свобідні, щирі бринять у святобливій лірі. і прикро, як ураз зі мною стають, немовби теж до бою, а справді для пихи своєї з порожнім серцем фарисеї і паперовими мечами вимахують над головами. хто кликав їх? чого їм треба? чи хробакам потрібно неба? нехай ідуть всі ті нездари на торговиці та базариї нікчемний крам, дрібні вигоди - от їх найвищії клейнодиі але коли повсякчас битись, то серце може озлобитись. охляти може, зачерствіти, зав'януть, як без сонця квіти. душа бажає скинуть пута, що в їх здавен вона закута, бажає ширшого простору - схопитись і злетіти вгору, життя брудне, життя нікчемне забути і пізнать надземне. все неосяжне - охопити, незрозуміле - зрозуміти! о, друже мій, то не дурниці.- всі ті щасливі небулиці про райських гурій, про нірвану, про землю ту обітовану. вони тягар життя і душу раєм надихають. чи все ж те розумом збагнути, що дасться серцеві відчути? і чи можливо без утрати свобідний творчий дух скувати? і хто поезію - царицю посміє кинуть у в'язницю? хто вкаже шлях їй чи напрямок, коли вона не зносить рамок? в ній в с і краси кольори сяють, в ній в с і чуття і змисли до мене як горожанина ставляй вимоги - я людина. а як поет - без перепони я стежу творчості закони; з них повстають мої ідеї - найкращий скарб душі моєї. творю я їх не для шаноби; не руш, коли не до вподоби. і ще скажу, мій славний друже, я не беру життя байдуже. високих дум святі скрижалі, всі наші радощі і жалі, всі ті боління і надії і чарівливі гарні мрії, - все, що від тебе в серце впало, не загубилось, не моя девіза: йти за віком і бути цілим чоловіком!

👇
Ответ:
ilnitskiy
ilnitskiy
06.06.2021
Епітети:скаженим шалом,невгамовним сумлінням,противні сили,велетень-гнобитель,геній-визволитель,гостра криця,влучна блискавиця,велетень могучий,меч блискучий,страшні тяжкі удари,таємні чари,паперові мечі,нікчемний крам,дрібні вигоди,нійвищії клейноди,ширшого простору,життя брудне,життя нікчемне,щасливі небулиці,землю  обітовану,свобідни творчий дух,найкращийй скарб,славний друже,життя байдуже,святі скрижалі,чарівливі гарні мрії.
Порівняння:
1.вулчна,як з неба блискавиця
2.і прикро,як ураз зі мною стають
3.завянуть,як без сонцця квіти
4.а як поет,без перепони,я стежу творчості закони
.до мене,як горожанина
4,6(26 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
T0nystark
T0nystark
06.06.2021
Але одного разу навесні на озері виросла лілія. . Потім на дорозі зустрівся зайчик, він кинув в їжачка моркву. . Їжачок з радістю дав вороні яблуко, мишці - зернятко, а зайчику - моркву. . І вирішило воно скласти з олівців смужку з різних кольорів: червоного, оранжевого, жовтого, зеленого, блакитного, . Чимало поколінь із захватом читали і читають яскраві вірші та захопливі казки й оповідання, з. Скласти оповідання «Зустріч Мишка із сорокою навесні». Бажаю вам ще написати багато-багато гарних оповідань. Я мало ще .. «У дідуся і бабусі була кішка Мурка. Якось вона впіймала одразу двох мишок. .. Так зустрівся
4,5(37 оценок)
Ответ:
У Яви було скуйовджене руде волосся і рясно вкрите веснянками обличчя. Хлопець цей надзвичайно відчайдушний і енергійний, зазвичай він і стає ініціатором різноманітних вигадок і бешкетів, у яких завжди приймає участь і його ліпший товариш Павлуша. Ява то вигадує про метро під Васюківкою, то влаштовує бій биків, то організовує шкільний театр. Незважаючи на всі бешкети Яви, цей хлопець здатний і на серйозні вчинки. Наприклад, коли йому знадобилося перездавати екзамен, він знайшов в собі сили все літо готуватися до перездачі, ховаючись на вигаданому ним самим острові і вважаючи себе «Робінзоном Кукурузо».
4,4(48 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ