Дуже важливі для нас добрі слова, тому що вони радують нас, коли ми їх чуємо. Вони можуть підтримати тебе в скрутну хвилину. Погані слова навпаки засмучують людину, і від цього йому стає ще гірше. Існує багато різних прислів'їв і приказок про добро і добрі слова. Наприклад: Добре слово, душу лікує, а зле калічить. Ласкаве слово краще за солодкий пиріг. Від теплого слова і лід тане». Я прагну говорити добрі слова.
Ми не завжди задумиємося, що насправді важливіше - краса зовнішня чи внутрішня. Надто, коли йдеться про людей , що мають фізичні вади. Але це люди, що так само хочуть повноцінно жити, які мають надзвичайно щиру вразливу душу й добре серце. Саме такий хлопчик є героєм оповідання С.Черкасенка "Малий горбань". Павлик народився з жахливим горбом на спині. Через таку ваду в хлопчика було мало друзів. " І яке майбутнє чекає його?"- замислюється дідусь Павлика. І саме в цей час йому спадає на думку, що немає вроди - нема щастя. Але дідусь помиляється. Внутрішня краса - головніша, ніж зовнішня. На мою думку це оповідання є битвою між добром - Павликом і злом - Захарком. І вчить нас любити і пізнавати людей не дуже красивих, але з доброю душею. Наша врода не вічна, а духовна краса на все життя. Лагідне серце, добрі наміри та веселі думки допомагають знайти друзів та до людям. Будьмо щирими, добрими, людяними. І пам"ятаймо, що краса душі робить привабливим навіть непоказне тіло.
Чого мені треба – відваги, Розсудливості чи зневаги, Щоб не втратити рівноваги Під ногами?Хитається світ, мов човен. Хитається від учора Та ще й сьогодні раз по раз… Де опора?А мені, щоб не впасти, треба Хоч би зірки триматись у небі І вірити, що ніде І ніколи вона не впаде.*** О загребущий, судорожний час! Чорний Едем… посередині нас. А ми забули заповіт і суть. І знов світ іде Ісус. І кожен, спотикаючись, за поли хапає, аж доколи Не вирве хоч би клаптичок поли - І все, немов прощення відмолив. Іде зухвало далі торгувати Душею, лахом, тілом, словом, братом, Ще й доказати святість власну може: - – А в мене – он, благословення Боже.