Відповідь:
Я так розумію тест по творі В.Рутківського "Джури козака Швайки"
1. Про яку історичну подію згадується у творі? Битва під Синіми Водами. Цитата: "Швайка не втримався і сплюнув убік. Найгірше було те, що їхні прадіди таки й справді разом билися під Синіми Водами майже сто тридцять років тому"
2. Що означає татарською мовою слово «козак»? Вільна людина.
Цитата: "Щоправда, Саньків далекий родич і сусіда сухорукий дід Кібчик інколи казав таке: — По-татарському козак — це вільна людина, котрій і сам чорт не брат".
3 . Якій справі дід Кудьма навчав Санька? Знахарству.
4. Яка проблематика НЕ порушується у творі? Проблема кохання і зради.
5. На якій частині України у другій половині XV – на початку XVI ст. утворились загони вільних озброєних людей? Наддніпрянщині
Цитата з матеріалів уроку з історії Щербацького Д.В.: "Вже у другій половині XV - на початку XVI ст. на Наддніпрянщині утворились загони вільних озброєних людей із різних соціальних ів: від ухідників, селян та міщан до дрібної збіднілої шляхти і православного духовенства..."
6. Хто із цих персонажів НЕ є другом і помічником Швайки? Тишкевич
7. Хто із цих персонажів не був сиротою? Санько (у нього була жива мати - Мокрина)
8. Якому герою належать слова: «...Україна не сьогодні-завтра готова спалахнути, як оце багаття. Біда лише у тім, що все сирі гілки трапляються»? Кібчику (це були розмови козаків у другій частині твору, розділ "Козацькі розмови")
9. Хто із цих персонажів був вовком? Барвінок
10. Хто став джурою Швайки? Грицик.
Цитата: "— Атож. Розумієте, Грицик, ну… такий же сирота, як і я. То ж нехай, гадаю, мені за брата буде.
— За чуру, — уточнив дід Кудьма.
— Що? — не зрозумів Швайка.
— За чуру, — повторив дід. — Або їх ще джурами зовуть"
Пояснення:
Ле́ся Украї́нка (справжнє ім'я Лари́са Петрі́вна Ко́сач-Кві́тка; 13 (25) лютого 1871, Звягель[3] — 19 липня (1 серпня) 1913, Сурамі) — українська письменниця, перекладач, культурний діяч.
Писала у жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики. Також працювала в ділянці фольклористики (220 народних мелодій записано з її голосу) і брала активну участь в українському національному русі.
Відома завдяки своїм збіркам поезій «На крилах пісень» (1893), «Думи і мрії» (1899), «Відгуки» (1902), поем «Давня казка» (1893), «Одно слово» (1903), драм «Бояриня» (1913), «Кассандра» (1903—1907), «В катакомбах» (1905), «Лісова пісня» (1911) та ін.
ответ:Павлусь : співчутливий , роботящий, відповідальний, самостійний , витривалий , добрий,товариський
Объяснение: