М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Уреченні живе в . використано художні засоби:

👇
Ответ:
shishovtopking
shishovtopking
01.06.2023
Персоніфікація (живе спомин), епітет (сивий-сивий спомин).
4,6(87 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
bosi9797
bosi9797
01.06.2023

Українську літературу від кінця 18 ст. називають новою. Порівняно з давньою це була література нової тематики, нового героя й нового мовного оформлення - твори, на відміну від давніх, написані українською літературною мовою.

Література кінця 18 -40-х років 19 ст. характеризується новим поглядом на народ як позитивного героя художнього твору, що зумовило й відповідну систему художніх засобів.

Джерелом оновлення і змісту, і форми стала народна поезія. Записи народних пісень, уміщені у збірниках М. Цертелєва, М. Максимовича, І. Срезневського, продемонстрували високі художні можливості народнопоетичного слова. На основі живого народнорозмовного джерела постала літературна мова першозразок якої подав І. Котляревський у своїй «Енеїді». Основні творчі методи літератури цього періоду - це просвітительський реалізм і романтизм; основні жанри -бурлескно-травестійна поема, байка, балада, соціально-побутова п’єса, сентиментальна повість.

4,8(27 оценок)
Ответ:
01.06.2023

  нам судилося жити в час, коли немодно і навіть соромно говорити про загальнолюдські цінності, коли успішність людини вимірюється не здобутками, а грошовими рахунками, коли людська свідомість з народження зомбується телебаченням, а комп’ютери та інтернет паралізують не лише мозок, а й душу. у наш час молодь спілкується sms-ками та простими реченнями, поважає думку лише однолітків, а всіх дорослих вважає відсталими «стариками». тому поетичні рядки підлітків, хай навіть невпевнені та недосконалі, але сучасні й актуальні, сприймаються молодими людьми значно привітніше і зацікавленіше, ніж найнеперевершеніша поезія геніїв.

    майже всі відомі українські письменники, починаючи з тараса шевченка і закінчуючи ліною костенко, жили для того, щоб сьогодні ми сиділи за партами і слухали уроки рідною мовою, щоб кожен з нас міг пишатися своїм громадянством, щоб над світом лункою мелодією щастя дзвеніло горде наймення – україна! поети творили в часи, коли було заборонено писати українською. вони закликали палко і пристрасно любити найдорожче в житті – свою батьківщину. цим самим митці зберегли мову, вистраждали суверенітет держави, і все це – для нас. але що робимо ми? ! ми свідомо знищуємо те, що здобувалося століттями, віками. так, формально україна є незалежною, та коли поглянемо на сьогодення, то зустрінемося з суцільними парадоксами: державна мова в нас менше захищена, ніж мови національних меншин, український народ у своїй країні має менше прав, ніж грошовиті іноземці, закони пишуться під замовлення олігархів. все це не залишає нікого байдужим, і я – не виняток. всі свої переживання, роздуми про долю держави я вилила у поезію «ох, не однаково мені» — власний переспів вірша т. шевченка.

 

ох, не однаково мені

стою я на дніпровій кручі,

святій, тарасовій горі.

внизу – дніпро, гаї співучі,

та щось невесело мені.

закрий, тарасе, свої очі

і на вкраїну не дивись.

мабуть, не так взивав до бога,

не так за неї ти моливсь.

нема тут ляхів і монголів,

і безліч війн пережили,

та власні правнуки погані

убогу матір розп’яли.

мені однаково, чи будуть

нас поважати у кремлі,

чи не забуде рідну мову

земляк якийсь на чужині,

та не однаково мені,

як слово рідне забуваєм

на власній, не чужій землі,

як про історію народу

питаєм думки в москалів.

ні, не однаково мені,

коли дніпро вже за парканом,

коли полісся – зона лиха,

коли молитва за вкраїну

вже зовсім квола, зовсім тиха.

тепер наш київ – не зелений,

карпати – голі та сумні,

а вечорами біля хати

вже не співають солов’ї.

ні, не однаково мені,

що батька й матір забуваєм,

що ми в європі – прохачі,

що україну розриваєм.

ох, не однаково мені.

4,7(3 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ