Незважаючи на те, що колись поетові забороняли не тільки писати, а й малювати, усі заборони виявилися безсилими перед поетичним словом, перед його правдою та його силою. Приклад Великого Кобзаря став для сучасників та нащадків яскравим прикладом нездоланності справжнього художника, прикладом невмирущої природи творчості й нескореності людського духу, прикладом людини, яка з усіх, найскладніших випробувань завжди виходить переможцем. Кожен, хто познайомиться з творчістю видатного українського поета, отримає змогу вжитися в багатий світ образів його поезій, зможе сягнути в літературні надра, відчує, що автор вистраждав свої твори власним життям, своєю відданістю українському народові і рідній землі. Шевченкові вдалося зі своїх творчих висот відкрити події різних часів і акумулювати у своїй творчості духовний набуток минулих поколінь. Крізь людський біль, крізь індивідуальне, крізь вселюдське, крізь біблейську далеч історії Т. Г. Шевченко і зараз мудро спілкується із сьогоденням. Творчість Т. Г. Шевченка невичерпна, вона навіки. І все нові і нові покоління будуть знаходити в ній незвичайне поєднання народного і вселюдського досвіду, який сьогодні знаходимо й ми з вами. Слово невмируще, слово вічне, слово, живе своєю правдою, слово, яке й досі квітне художньою красою – це і є Тарас Григорович Шевченко – геній і духовний янгол українського народу.
Книжка... Для одних людей — це скарб неоціненний, для інших — річ, як і тисячі речей повсякденного побуту, для третіх — данина моді, розкіш, додаток до хатнього інтер'єру. Є й такі, для яких книжка нічого не значить.
Шана й любов до книги починається з колиски, йде від батька-матері. Сім'я, в якій не читають книжок, — духовно неповноцінна.
Та й як можна не любити книгу? З давніх-давен люди намагалися писати. Звичайно, в них не було паперу, його замінювали стіни печер, камені, шкіра вбитих тварин. Потім люди навчилися виготовляти книги з глини. Але на них незручно було писати, вони були дуже важкі. Та людина поступово удосконалює книгу. Справжній папір, схожий на сучасний, люди навчилися робити дві тисячі років тому.
Сьогодні книга скрізь із нами. І в книг, як і в людей, своє життя, своє минуле і майбутнє. Є книги, які приваблюють до себе читачів будь-якого віку.
Книга здавна цінувалася суспільством. Вона несла в собі потрібну інформацію, а деякі книги є безцінними, так як зберігають унікальну інформацію. До книги ставилися з особливою повагою, купити її було не так легко. Купувати книги і вчитися, могли тільки заможні люди. Однак час змінюється, і зараз книга не користується такою повагою, як раніше. Зараз є дуже багато інших джерел, з яких можна дізнатися всю необхідну інформацію: інтернет, радіо, телебачення, газети, журнали. Ставлення до книг у сучасних людей зовсім інше, ніж десятки років тому. Мало хто тепер ходить в бібліотеки, щоб написати реферат. Досить злазити в інтернет і завантажити потрібну тему, і все - не потрібно довго мучитися. Мало хто сьогодні захоплюється фантастичними романами, оповіданнями. Відеодиски, кінотеатри, супутникове телебачення, стільки фільмів цікавих можна подивитися, навіщо тоді читати книги? Книга в першу чергу виховує людину, вона відкриває перед ним новий цікавий світ, формує у нього життєві погляди і переконання, вона розвиває, вчить мислити, фантазувати, мріяти. Це основні її функції, і за це книгу потрібно поважати. Можливо, з часом книга знову знайде свою колишню популярність, і читати її буде в першу чергу модно. Моя улюблена книга вот чем мог