М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Найголовніші проблеми які автор порушує у творі гуси лебеді летять

👇
Ответ:
onofon
onofon
07.11.2021
Тільки-тільки відлютувала громадянська війна. Через село хвилями прокочувалися червоні козаки, гетьманці, січові стрільці, петлюрівці, пройшло, відступаючи військо Пілсудського. У лісах іще блукають ті, кого голова комнезаму дядько Себастіян називає бандитами. З Херсонщини прибивається виснажена жінка з дитиною,— там голод. Про голод у південних селах говорять дядьки в своїх стихійних «політбесідах», згадуючи і про підступну «багряницю», Антанту, розруху. «Рощот панам» вони вже дали — поміщицькі маєтки, економії розгромлено, ще «коли настала революція». Незаможники тепер ведуть суперечки про землю, їм якраз нарізають ділянки з колишнього панського поля. Цікаво коментує розвиток подій церковний староста, який до нової влади ставиться недовірливо, причому деякі його критичні репліки влучають у ціль досить точно: «…колись усі були люди, а тепер стали — куркулі, середняки і злидні»; «…що було моїм, то було моїм, а тепер ніхто не добере, де моє, де твоє, а де наше». «Гуси-лебеді летять…» історія створення У 1963 році Михайло Панасович Стельмах написав повість про власне дитинство — «Гуси-лебеді летять», де показує людей і обставини так, як він їх побачив, запам’ятав, зрозумів. Повість «Гуси-лебеді летять» М. П. Стельмах присвятив своїм батькам — «з любов’ю і зажурою». У творі М. Стельмах показав лад сільського життя з його естетикою, педагогікою й етикою не в якомусь законсервованому стані, а в складній історичній динаміці — під колючими вітрами часу (1921–1922 роки).

Джерело: http://dovidka.biz.ua/gusi-lebedi-letyat-analiz/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

4,4(31 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
dendemintsev
dendemintsev
07.11.2021
Ну здравствуй, мой уважаемый школьник! Я рад, что ты обратился ко мне с таким интересным вопросом по литературе.

Итак, ты хочешь узнать, какое впечатление произвел на меня главный герой Василько в творении Михаила Коцюбинского "Ялинка". Давай разберемся вместе!

Сразу скажу, что главный герой Василько остался в моей памяти навсегда. Он вызывает у меня симпатию и восхищение своей необычностью и умением видеть красоту вокруг.

В первых рядах рассмотрим, как Василько привык смотреть на окружающий мир. Он всегда видит красоту в самых обычных вещах, даже в непогоде и осенью. Вот как он описывает прекрасную осень: "Жовті шишки опадали, мов зорі, кидали з себе на фіалковий килим в'юнові сніжки" (по Коцюбинському). Он умеет видеть красоту не только в живой природе, но и в искусстве – в ялинке, внутри которой "розквітає сад, палають орлині очі, золотими гілками фаєrr" (по Коцюбинському). Эти восхитительные фразы позволяют понять, что Василько проникается красотой и пытается обратить на нее внимание окружающих.

Кроме того, главный герой очень активный и энергичный. Он не только наблюдает за окружающим миром, но и принимает активное участие в его создании. Он обращается к своим друзьям: "Давай, друже, займи мене в свою чайку!" (по Коцюбинському) и счастливо помогает им украшать ялинку. В процессе работы Василько испытывает огромное наслаждение и радость, а также видит, как его друзья восхищаются результатом и поддерживают его идею.

Наконец, я впечатлен и отношением Василько к природе. Мы видим, как он заботится о ялинке и знает, как сохранить красоту зимнего сада внутри нее. Он понимает, что природа уникальна и стоит внимательного и бережного отношения.

В итоге, Василько оставил на меня очень положительное впечатление. Он учил меня видеть красоту в обычных вещах и любить природу. Он показал мне, что необходимо активно участвовать в создании прекрасного и делиться радостью с окружающими. Василько - настоящий вдохновитель и герой, которого стоит подражать.

Надеюсь, я смог ответить на твой вопрос максимально подробно и понятно. Если у тебя еще возникнут вопросы или нужна помощь, обязательно обратись ко мне. Удачи в обучении, мой молодой друг!
4,8(40 оценок)
Ответ:

Серед українських істориків-романтиків, яким зазвичай притаманні багатоманітні поєднання дослідницьких практик (етнографічної, мовної, літературної, археографічної, археологічної, антикварної та ін.), творчість Пантелеймона Куліша вражає своєю розмаїтістю і неподільним з’єднанням різнородних компонентів.

Зокрема, дивує різноманітне і незвичайне поєднання його громадських, інтелектуальних та культурних ролей: письменник, публіцист, перекладач, просвітник-популяризатор, мислительінтелектуал та провідник національно-визвольного руху і водночас оригінальний історик-аматор, який залишив на полі академічної історіографії яскравий, неповторний слід. Недаремно знаний дослідник інтелектуальної біографії та спадщини цього українського мислителя Євген Нахлік висловлює думку про синкретичність його світогляду1.

Взагалі П. Куліш посідає унікальне місце як в українському громадському житті ХІХ ст., так і в тодішньому романтичному історіописанні. Адже він, за висловом англійського історика Девіда Сондерса, був однією з ключових фігур української минувшини середини ХІХ ст.2. Зазначимо, що одеський історик Олексій Маркевич тримався думки про П. Куліша як «найсильнішого з південно-руських романтиків»3. Заразом Д. Багалій відзначав, що П. Куліша не можна назвати «присяжним істориком», себто професійним науковцем4. Російський учений О. Пипін уважав, що «Куліш ніколи не був ні чистим етнографом, ні чистим істориком (курсив наш. – О. Я.) – в історію й етнографію він вносив поетичне збудження…»5. Зрештою, контексти його історичного письма як нефахового, точніше приватного вченого мають самобутні, часто незвичайні виміри, які складно вкласти в існуючі стильові канони.

Тож П. Куліш як історик привертає увагу специфічними інтелектуальними поворотами думки, дивовижною, як на ті часи, світоглядною еволюцією, цікавими мисленнєвими зв’язками, здатністю до інтуїтивного проникнення в суть світу минувшини, егоцентричною вдачею, масштабною та розмаїтою творчою спадщиною тощо.

4,8(19 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ