М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Композиція і основна думка твору зірка мензатюк таємниця козацької шаблі

👇
Ответ:
fhlurx
fhlurx
20.07.2022
ТЕМА. Зірка Мензатюк. Пригодницька повість «Таємниця козацької шаблі». Важливість знань про історичне минуле.
МЕТА:
 опрацювавши повість Зірки Мензатюк «Таємниця козацької шаблі», з'ясувати її ідейний зміст, пізнавальне та виховне значення; зацікавити учнів творчістю сучасної письменниці, формувати мотивацію до читання;
 розвивати самостійність мислення, увагу, зв'язне мовлення, уміння аналізувати і порівнювати поведінку героїв та робити висновки; удосконалювати навички творчого переказування та виразного читання;
 cприяти вихованню національної свідомості, патріотичних почуттів, поваги до героїчного минулого нашого народу.
ТИП УРОКУ: урок узагальнення та систематизації знань.
МЕТОДИ ТА ПРИЙОМИ: асоціативний кущ "Шабля", учнівські повідомлення, робота з текстом твору, виразне читання, творчий переказ, бесіда.
ОБЛАДНАННЯ: мультимедійна презентація, червоні сигнальні картки, книга «Таємниця козацької шаблі».
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент.
- Доброго дня, діти!
- Щодня ми бажаємо оточуючим доброго дня чи ранку. Ми зичимо людям добра і навзамін розраховуємо відчути їх добро. Адже добро – одна із визначальних цінностей у нашому житті, які наповнюють його сенсом. І я хочу побажати доброго здоров'я вам і вашим рідним, доброго настрою сьогодні й щодня, добрих людей навколо, добрих слів і добрих справ!
II. Оголошення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
 Сьогодні на уроці ми будемо працювати над повістю Зірки Мензатюк «Таємниця козацької шаблі», яку ми опрацьовували на попередніх уроках. У цьому творі дивним чином тісно переплітаються історичні факти і детективні пригоди, минуле і сучасне, реальність і фантазія, добро і зло. Не завжди те, над чим варто задуматися, привертає нашу увагу під час читання художнього твору. Тому сьогодні ми спробуємо зануритися у ті життєві глибини, які для нас приготувала авторка. Зірка Захаріївна стверджує, що література повинна готувати дитину до дорослого життя, допомагати їй пізнати себе, оточуючих людей, світ навколо.
 Перед нами стоять завдання:
1) поглибити розуміння змісту повісті "Таємниця козацької шаблі";
2) удосконалювати навички роботи з текстом;
3) розвивати увагу, пам'ять, зв'язне мовлення;
4) виховувати патріотизм і повагу до минулого нашого народу.
На домашнє завдання вам потрібно було дочитати повість та підготувати інформацію про історико-архітектурні пам'ятки України. Перевірку домашнього завдання ми будемо здійснювати упродовж усього уроку.
Запис числа та теми у зошити.
III. Актуалізація опорних знань.
1. «Що я знаю про автора?» (діти записують на картках факти про письменницю, які їм відомі з попередніх уроків).
Узагальнення учителя.
2. «Лови помилку».
Перевірка змісту повісті ( червоні сигнальні картки учні піднімають, коли чують неправильне твердження, і виправляють помилку).
1) У квартирі пана Богдана уподобав собі з'являтися один патріотично налаштований привид.
2) Він порадив шукати старовинну реліквію на старому бойовищі, можливо, у замку чи фортеці на заході України.
3) У подорож сімейство Руснаків вирушило на чорному джипі.
4) Першочерговою метою своєї подорожі визначили Берестечко.
5) Наталка потрапила в пастку і впала в колодязь без води у замку в м. Дубно.
6) Дівчинка в колодязі знайшла золоті монети і самоцвіти.
7) У Берестечко Руснаки приїхали у дев'яту п'ятницю після Великодня, коли туди збираються свідомі українці вшанувати пам'ять загиблих козаків.
8) У Берестечку Наталка загубилася і в неї вкрали гроші.
9) У Підгірцях дівчинку викрали і притягли силоміць на відьмацький бал.
10) У Олеському замку Руснаків ледь не затримали за крадіжку шаблі.
11) Якби Наталка з батьками не змогла вчасно відгадати загадку Антипка і знайти шаблю, вона б мусила все життя брехати.
12) Розгадати загадку Антипка до пісня про Хмельницького.
IV. Робота над повістю «Таємниця козацької шаблі».
1. Вступне слово вчителя.
 Чи любите ви мандрувати?
 Яким ви подорожуєте?
 Чи була у вашому житті подорож, яка запам'яталася вам особливо?
 Куди ви мрієте здійснити подорож у майбутньому?
Полюбляє подорожувати і Зірка Мензатюк. «Причому, то мають бути «дикі» мандри з наметом, наплічником — по місцях, які не затоптали туристи. Казанок на багатті, лисиця, яка вночі цупить нашу ковбасу, проблеми з грозою чи вітрюганом, що серед ночі зриває намет — оце мені саме всмак», — говорить письменниця.
Саме з таких мандрівок із дочкою та чоловіком і народився задум повісті, з якою ми знайомимося сьогодні, – «Таємниця козацької шаблі». Як зазначає авторка, спершу вона хотіла написати про пригоди з чарівним автомобілем. Але в повісті мав бути мотив, заради якого здійснюється подорож. Цим мотивом стала козацька шабля.
2. Асоціативний кущ «Шабля» ( складання на дошці)
- Які асоціації викликає у вас слово «шабля»? Запишіть їх методом ґронування.
( орієнтовна схема)
4,6(69 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
260г
260г
20.07.2022

Той молодий чоловік мав старшого брата. Як блудний син повертався додому, старший працював у полі. Почувши святкування учти, запитав: що відбувається? Відповіли йому: твій брат повернувся додому, і тому батько справив велику учту. Як це? Повернувся отой негідник, який утік із батьківського дому? Старший брат почав злитися і заздрити. Ісус розповідає нам, що хоча один лиш хлопець був далеко від дому, то обидва були далекі від отця. Один був далеко від нього фізично, а інший, хоча тілом був близько, не цінував того, що зробив отець. Обидва були далеко від отця, обидва потребували покути, обидва мусіли набути досвіду смирення. І той, і той біля підніжжя хреста мали сказати: я грішник!

4,8(37 оценок)
Ответ:
sergei4404
sergei4404
20.07.2022

Чи важко бути творчою особистістю ? Я вважаю , що так . Деяких просто не розуміють оточуючих . Деякі не можуть просто " знайти " себе . Люди з покон віків займалися малюванням , графіті , скульптурою, музикою і акторською майстерністю. Скільки відомих людей ми знаємо - Клод Моне , Бетховен , Бах , Ольга Куриленко , Міла Йолович та ін. Всі ці люди неодміно дуже талановиті . Але скільки випробувань життям вони пройшли , пережили . Не про сі вони розповідають , щось приховують.

На мій погляд , бути творчою , відомою людиною зовсім нелегко , а дуже важко.

4,6(63 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ