М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Твір духовне багатство найбільший скарб людини за творами ліни костенко і василя сухомлинського , будь ласка , мені не потрібно з інтернету взяте , не таке як в всіх , 20 ів

👇
Ответ:
00KARTOSHKA00
00KARTOSHKA00
02.06.2021

Сколько существует человечество, столько продолжаются споры о духовное и материальное в жизни человека. К сожалению, в наше прагматичное время духовность отходит на второй план, но материальное не может вытеснить влечение человека к прекрасному, не может убить настоящих чувств, потому что на страже духовности стоит творчество настоящих художников.

Лина Васильевна Костенко всей своей жизнью и творчеством доказывает, что человек должен иметь крылья, которые вознесут ее над обыденностью, дадут ощущение полета.

Настоящий художник сумеет найти поэтические образы в самых обыденных вещах. Находясь ранней весной в Польше, Лина Костенко залюбовалась могучим природным явлением: на реке Одре что снимался лед. Казалось, зима еще не сказала своего последнего слова, и не успела огледіться, как проснулись деревья и на Одре лед потемнел». Буйно ломилась лед крошился лед, и вот «на последней льдине одинокая чайка плывет». Куда она разогналась, что будет, как почти прозрачную льдину «размоет вода весенняя», и этот неуверенный приют затрещит, відломиться и уйдет под воду? И зачем свободной птичьи почву под ногами, если она имеет широкие и сильные крылья? Картина могучего ледохода и образ бесстрашного крылатого птицы стали основой первого в диптихе стихотворения Лины Костенко «Чайка на льдине». Второе произведение «Крылья» стал логическим продолжением первого, ведь писательница вновь возвращается к образу птицы, который будет жить в небе, если не будет земли, не будет иметь богатства, «то будет воля», а облака в вышине развеют ощущение одиночества. «А как же человек? А что же человек?» — тревожно звучат риторические вопросы. Поэтесса знает ответ. Человек

Живет на земле.
Сама не летает.
А крылья имеет.
А крылья имеет!

Крылья — это правда, честность, доверие, вечное стремление, искренность, щедрость. У кого-то они созданы из песни, у кого — то- с надежды или поэзии и мечты, и в любом случае «Человек якобы не летает... А крылья имеет. А крылья имеет!» Последние слова стихотворения, звучащие рефреном, утверждают позицию поэтессы: человек должен иметь крылья, чтобы вознестись над обыденностью, чтобы материальное не ослепило ей глаза, не уничтожило личность каждого из нас.

4,6(73 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
csonzdanova
csonzdanova
02.06.2021

Пошук...

Твори / Твори українською

Характеристика мишки та господаря "Мишка" Б. Лепкий

Перегляди: 664

Лепкий Богдан

Характеристика образів казки "Мишка" Б. Лепкий:

Характеристика мишці:

Мишка відмовилася жити в хаті своїх господарів, бо там панували скупість, ненажерливість, безсердечність. Здорові, сильні люди забули про честь, взаєморозуміння, милосердя. А мишка добре розуміє, що від зла ще ніколи й ніде не вродило. Вона піклувалася про своїх дітей і боялася, щоб "не навчилися брехати, як люди, тому й покинула хату, краще вже жити на дворі".

Мишка всі події пропускала через своє серце, їй шкодп голодних городянок, ненагодованого немовляти. Вона вміє розрізняти справжні і несправжні цінності.

Риси характеру мишці: справедлива, добра, чуйна, здатна на співпереживання, зневажливо ставиться до жадності, брехні, підступності.

Характеристика господаря:

Коли люди живуть у великих злиднях, господар по-тваринному наживається. Він каже, що й «війна на щось придається». Свої чорні справи він робить у ночі, як злодій, коли все село спить. Коли люди навколо голодні, вони з дружиною "добре їдять". Грошей у нього дуже багато: ящик, у якому колись були гранати, уже майже заповнений грішми, а з голодними він і не думає поділитися. Нащо йому стільки грошей? Виникає питання, чому здоровий чоловік не на війні? Мабуть, хитрістю вдалося викрутитися.

Цей чоловік страшніший ще й тому, що не поважає навіть своєї дружини. Ніколи лагідно не заговорить до неї. Він гроші їй не дає, а тиче під ніс. А коли втратив багатство, то звинуватив у цьому жінку й кинувся на неї з кулаками.

Тисячі жінок і дітей у місті слізьми умиваються, з голоду пухнуть, а господар коптить сало й м'ясо і продає таким самим, як він. Він хоче наскладати стільки грошей, як в банку. "Бог знає, коли буде друга війна", - каже він жінці.

Господиня: жадібна (ложки молока шкодувала), сердита, сварлива, брехала (бідній жінці набрехала, що корови не дають молока), вмивалася, господиня ходить, як паня.

4,4(35 оценок)
Ответ:
Gowher20061
Gowher20061
02.06.2021
4. 13 років
5. «пам’яті Шевченка» М.В.Лисенко
6. «Стародавна історія східних народів»
7. У юнацькі роки Леся оволоділа німецькою, французькою, грецькою і латинською мовами. Пізніше вона вивчила англійську, італійську, польську, болгарську та іспанську мови.
8. Ольга Петрівна Косач – українська письменниця, відома під псевдонімом Олени Пчілки
9. «Дим»
10. Леся Українка написала біля двадцяти драматичних творів, серед них: “Осіння казка”, “В катакомбах”, “Адвокат Мартіян”, “У пущі”, “На полі крові”, “Лісова пісня”, “Оргія”, “Кам’яний господар»
11. «Contra spem spero»
12. «Давня казка”, “Осіння казка”, “Казка про Велета”
13. Мавка на початку першої дії
14. “Така її доля”, “Метелик”, “Школа”, “Жаль”, “Біда навчить”, “Приязнь”
15. Мавка - Лісовику
16. Дядько Лев
17. Дядьку Леву , “Лісова пісня”
18. І. Я. Франко
19. Весною 1889 року в с. Косівщина Сумського району
21. Мавка, Лукаш, Дядько Лев, Мати Лукашева, Килина, Діти Килинові, Хлопчик, Перелесник, Той, що в скалі сидить, Той, що греблі рве, Водяник, Ґудз, Русалка Польова, Русалка, Потерчата, Куць, Злидні, Доля, Пропасниця, Лісовик, Садовник, Марище
23. Русалці ,“Лісова пісня”
4,4(64 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ