Відповідь:
Тетяна відмовила Онєгіну тому, що на той час, коли він до неї прийшов, вона вже була одружена і як вірна дружина мала виконувати подружній обов'язок, зберігаючи вірність чоловікові.
— «Но я другому отдана; я буду век ему верна»
Колись Онєгін дивився на неї так, як на маленьку, наївну, щиросердну дівчинку, але щойно ця "дівчинка" , (а пізніше розкішна княгиня) здобула повагу у "вищому" суспільстві — одразу стала цікавити Онєгіна. Дивлячись на це, ми НЕ можемо сказати, що почуття Евгена були дійсно справжніми та щирими.
Відповідь: Твір «Енеїда» Івана Котляревського присвячений славетному минулому нашого народу, його возвеличенню через показ образів із Біблії та давньогрецької літератури. У поемі показана подорож славного парубка і не тільки його власні героїчні подвиги, а й подвиги усього українського мужнього війська.
Немає ніяких сумнівів щодо актуальності теми «Енеїди», бо і в наш час гостро стоїть питання національного відродження України. Своїм задумом поема сповна виправдовує тенденції часу, за до давніх образів троянських та грецьких героїв вона підносить найкращі риси вояків, у яких ми підсвідомо бачимо українців. І це впливає на національний дух читачів.
Основною метою Котляревського було розбуркати український народ, пробудити його дух, нагадати про те, що і в нас є славетне минуле, що і в нас були свої герої, які вчиняли подвиги. Автор написав поему тією мовою, якою розмовляє народ, і зробив це свідомо, бо не хотів застосовувати офіційну мову, на якій велись справи і було прийнято писати. Він хотів вивести розмовну, народну мову в розряд літературної. Перед автором стояла мета описати пригоди та життя грецького героя і для більш легкого сприймання читачами перевести їх в український контекст.
Еней — головний герой поеми, який знаходиться в центрі уваги, і якого доля посилає на війну. Він, з одного боку, майже ідеальний, і в той же час, з іншого боку, в ньому є доля гумору, кумедності. Основні зусилля в творі спрямовані на поєднання давньогрецьких та біблійних мотивів з традиціями українського народу. У поемі вдало поєднані грецька міфологія з українською історією, дуже влучним є і поєднання українських і грецьких назв та імен. Національно-історичне питання є основним питанням поеми, воно сповнене образами та паралелями, за до яких передається історизм твору та атмосфера міфічності.
Автор ставить перед собою завдання і вдало його виконує: він зображує українське минуле і дійсність так, щоб народ її сприйняв як рідну, щоб мова, на якій вона написана, була зрозуміла для народу.
Поема «Енеїда» стала поштовхом для створення схожих творів у авторів інших національностей, наприклад «Енеиди навыварат» білоруською мовою. Сатира та гумор в творах І. Котляревського стали чудовою традицією, яку було продовжено в талановитих творах Валерія Пронози, Остапа Вишні, Степана Олійника, Василя Чечвянського, Сергія Воскрекасенка, Олександра Ільченка та інших. «Енеїда» стала справжнім джерелом для митців наступних поколінь.
Немає людини, яка б не хотіла жити щасливо. Життя – це пошук щастя. Щастя, воно в кожного своє, але впевнено можна сказати, що це річ комплексна. Тобто щастя не в одних чітких речах, знайшовши які, ви його здобудете. Ні, воно у багатьох речах, а точніше у їх сукупності. І одна із найважливіших ланок цього безцінного відчуття – це дружба. Без дружби не буде щастя, а отже не буде повноцінного життя. Усім хто хоче жити повноцінно, слід попіклуватися про своє оточення. Наповнити його вірними друзями. Вони дють наснагу до життя, енергію до дій, рішучість. Коли маєш того, хто може підтримати хорошим словом, відчуваєш землю під ногами. Друзі пізнаються у біді, тому така ситуація є точною перевіркою людей, яких ви вважаєте друзями на вірність.
Без друзів було важко завжди. Без людини з якою б можна було поспілкуватись, обговорити щось, поплакати в плече – жити нелегко. Важка доля у тих кого спіткала подібна ситуація. Їм не вистачає комплексності життя, його повноцінності. Їм не вистачає щастя. А без щастя життя нічого не варте, оскільки ми заради нього і живемо. Заради нього працюємо, вчимося, прагнемо до цілей. Вірний друг – кращий порадник. Він може чесно оцінити вас, дати вірні настанови. Саме друзі дають безцінні емоції, пакет відчуттів та щастя. Цінуйте їх, якщо вони у вас є. Адже без них ваше життя буде не повноцінним.