Психіка дитини у підлітковому віці ще не сформована і дуже не стійка тому вплинули на неї може будь яка дрібничка. У повість Ніни Бічуї «Шпага Славка Беркути» таких дрібничок обмаль, наприклад: Юлько малював коней, дівчинка у блакитній сукні, що мила вікна, газета шо потрапила до рук Юлька де було написано про плагіат батька. Всі ці моменти безпосередньо вплинули на головних героїв. Тому зрозуміло наскільки дитяча психіка чутлива, що її практично немажливо повністю контролювати. Хоча спадає на думку що і не треба її так прискіпливо контролювати, бо необхідно давати змогу дітям пристосову ватись до життя та приймати рішення самостійно. Але щоб не сталося як на приеладі Стефка, що отримував мало розуміння, батьки та оточуючі повинні допомагати, спілкуватися, обговорювати проблеми, вислуховувати, конструктивно критикувати. І тоді дитина зрозуміє, що вона комусь цікава, що вона має підтримку і може творити самостійно. Зараз у світі багато складних і яка кажуть не виправних підлітків, але таких немає, просто вони почувають себе в оточенні людей чужими. Але зацікавивши їх можна відкрити нове майбутнє таким підліткам. (швидко писала невстигла з розділовими знаками)
Повесть «за сестрой» (1907) создана на основе долгодействующего изучения материалов времен татарских нападений на украинские земли и их тщательной художественной обработки. в центре - захватывающая юного павлуши, младшего сына из казацкого рода судаков, который спас от татарского плена свою сестру анну. тема: воспроизведение страшных картин порабощения татарскими захватчиками украинского народа; изображение павлуши, который прилагает любые усилия, мужества, настойчивости, старательности, сообразительности для спасения своей сестры анны из татарского плена.
Головна героїня п'єси наталка ідеал української дівчини . " золото -ні дівка" -говорить про неї виборний.потому що так воно і є, наталка дуже працювита,про це св ідчить її пісня: "не багата я і проста,но честного роду, не стижуся прясти і носити воду" .також вона дуже талановита,адже на протягом всієї п'єси вона часто співає. з розмови наталки з іншими людьми помітно,що вона дуже розумна,її мова сповнена мудрими прислів'ями."добра дочь"- коротко,але вагомо характеризує її мати. і справді ми бачимо,що наталка дуже поважає, любить, а головне слухає свою матір. але її головна риса характеру це в ірн ість.вона вже скільки років вона чекає свого коханого петра і відмовляє ус ім женіхам.котляревський з ібрал всі найкращі риси характеру в образі наталки і я думаю, що кожна дівчина повинна ставити її в приклад ідеальної дівчини. не уверена что все знаки препинания на месте