Відповідь:
1.Що вам відомо про сусідів Софійки?
У творі є згадка про сусідів Софійки, як тих, що жили у новому будинку, так і тих, що залишилися на старій квартирі. Сусідкою у новому будинку була баба Валя, яка жила навпроти. Саме їй довірили ключі від загадкової квартири сусіди, які жили нижче поверхом. Баба Валя повинна була наглядати за квартирою і поливати вазони. Вона чесно виконувала свої обов"язки. Правда, спершу стосунки бабі Валі з Софійкою і її батьками були не дуже приязні. Напевне, їй здавалося, що нові сусіди занадто примхливі і скаржаться даремно. Але пізніше вона потоваришувала з Софійкою.
А після того, як Софійці і Сашкові вдалося знайти в минулому мить, коли можна відвернути невідворотнє, то до дивної квартири знизу повернулися її господарі з заробітків з Москви. Сказали, що раніше їх ніби щось гнало з дому, а тепер чомусь дуже тягне назад, і що нікуди вони більше не поїдуть.
А до колишніх сусідів Софійки відносився Сашко і його сім"я - мати і три сестрички. Напевне, це був якийсь старий дім, з якого люди мріяли якнайскоріше виїхати. Сашко, наприклад, жив у напівпідвальчику цього будинку.
2.Назвіть друзів та однокласників Софійки. Що ви про них знаєте?
Вірним другом Софійки був Сашко. Колись вони жили по-сусідству. Сашко – єдиний мужчина в сім'ї. Мама працює прибиральницею, та й то часто хворіє, а в сім'ї ще трійня малих сестричок.
А однокласниками Софійки були: хлопець, який дуже їй подобався - Вадим Кулаківський. Зверхній, не дуже приємний, злодійкуватий і наглий. А також однокласниця Ірка Завадчук - головна суперниця Софійки за увагу Вадима. Вона пихата, зверхня, яскрава, модно одягається, фарбується, цілком під стать Вадимові Кулаківському.
Пояснення:
Відповідь на завдання.
1)(Б).Лаврін.
2)(Б).Життя українського села в пореформену добу на прикладі однієї родини.
3)(В)."Подорожжя од Полтави до Гадячого".
4)(А).І.Білик.
5)(А).М.Кропивницький.
6)(Г).Трагікомедія.
7)(Б).Нагуєвичі,Мирон,коваль,інтелектуал,соборник.
8)(Г).Лірична драма".
9)(В).Сумнівів головного героя.
10)(Г).("Перерва").
11)(Б).Привозить його у Кононівку.
12)(А).Загибель Марічки.
13)(Г)."Товариства руських жінок на Буковині".
14)(А).("Меланхолійний вальс").
15)(А).Імпресіонізм.
16)(В).Еміграцію селянства.
Чому ж молодь настільки ефективна в справі розвитку держави? Відповідь на це питання є досить простою – молодь не обтяжена особливою відповідальністю. Якщо ми поглянемо на зрілих людей, ми зможемо побачити, що вони найчастіше несуть перед кимось велику відповідальність. Це можуть бути маленькі діти й члени сім’ї, які вимагають спеціального догляду, іноді навіть повного матеріального утримання, що виливається у великі витрати. Деколи у зрілих людей вже літні батьки, які ніяк не можуть забезпечити власне життя без до своїх зрілих дітей. Саме тому зрілі люди не хочуть приймати надмірно активну участь у суспільному житті. Вони бояться втратити роботу, вони хочуть стабільності і дуже неохоче ризикують. А ось молодь – це інша справа. Молоді люди вчаться, але це забирає менше часу, ніж важка робота. У молоді немає дітей, молоді батьки все ще можуть самі зводити кінці з кінцями. Тому молодь може зосередитися на громадських справах різного роду, надаючи своє сприяння державі у різних сферах діяльності. Ми бачимо безліч прикладів, коли студенти стають авангардом різних протестних акцій, ці люди мають час і готові до змін для зміни життя на багато краще.
Зокрема, є свіжий приклад важливості молоді в нашій державі, в Україні. Всі ми чудово пам’ятаємо недавні події, коли молодь виступила головною силою проти безвідповідальної влади в Україні. Студенти проходили самоорганізацію, дуже активно брали участь у масових акціях протесту. Та їх роль у відповідному перетворенні держави надзвичайно велика.
Якщо уявити собі гіпотетичну держава, в якій взагалі немає молоді, то ця держава може просто не розвиватися. За рахунок того, що у молоді немає повноцінної сім’ї, а тому мало зобов’язань перед суспільством, молоді люди можуть приділити більшу кількість свого часу на громадську діяльність. Саме таким чином вони і сприяють розвитку держави.