М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Приказки фразеологізми прислів'я з оповідання вітька+галя

👇
Ответ:
Dinadiamond
Dinadiamond
27.03.2021
“Аж в очах потемніло”. Хто-небудь втрачає здатність нормально бачити, комусь стає погано від фізичного болю, втоми, хвилювання і т. ін.“Аршин проковтнув”. Неприродно прямо, дуже виструнчено.“Бабуся надвоє ворожила”. Невідомо, чи здійсниться щось, чи ні.«Бере за серце». Хвилювати, тривожити або зворушувати кого-небудь чимсь.“Біс його розбере”. Незрозуміло, нечітко.“Боком вилізе”. Погано кінчитися, мати погані наслідки для кого-небудь.«Будь здорові».  Уживається як усталена форма прощання.“Бути чи не бути”. Найважливіше питання, питання життя і смерті.“В вічі дивиться (смерті)”. Не відчувати страху перед чим-небудь, не боятися чогось.«Вдарити з тилу».«Ведмідь на вухо наступив». Хто-небудь зовсім не має музичного слуху.“ Вже й на нашій вулиці орли літають”“В жмурки гратися”. Обдурювати кого-небудь, хитруючи, приховуючи щось.«Взяти за живе». 1. Дуже хвилювати, бентежити кого-небудь. 2. Дуже дошкуляти, вражати кого-небудь, торкаючись чогось найболючішого.“Викине білий прапор”.  Визнати себе переможеним.«Вилетіла з голови». Зовсім забутися.«Витягти з себе». (Тягти (тягнути, витягати, висмикувати) слова з рота) – говорити повільно, спроквола.“Виють, як на погибель”.  Щоб хтось зазнав нещастя, лиха і т. ін.“Відкрити наболілу душу”.  Відверто, щиросердно ділитися з ким-небудь своїми заповітними думками, переживаннями, намірами і т. ін.“«Від любові трепетати». (Аж) се́рце (душа́) тремти́ть (трепе́че, трепе́четься) чиє (чия), в кого і без додатка. Хто-небудь дуже хвилюється з приводу ч ого-небудь.«Візьму перший удар на себе”. Прикривати, боронити кого-небудь від небезпеки, нападів, ганьби і т. ін., заступатися за когось.«В огонь і воду».  На будь-який самовідданий вчинок, на все.“В останню хвилину”. Передсмертний час, пора.“В поті чола”. Докладаючи всіх зусиль, напружено, самовіддано.«Втремо носа». 1. Показати або довести свою перевагу над ким-небудь. 2.Присадити, спинити кого-небудь, даючи зрозуміти, що він повинен утриматися або відмовитися від своїх попередніх справ, намірів и т. ін. 3.Покарати, провчити кого-небудь.“Гав ловити” 1. Марно витрачати час, нічим не займатися; //Тинятися без діла, перебувати де-небудь без потреби байдикувати. 2. Розглядати все навколо з зайвою цікавістю.
4,7(16 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
polinashevchen4
polinashevchen4
27.03.2021
Дуже цікаве запитання, кого можна вважати справжнім другом? впродовж всьго життя ми контактуємо з величезною кількістю різних людей. кожен з них залишає свій слід в нашій долі. це може бути красивий спогад, від якого стає тепло на душі, або стійке враження від років проведених разом. хтось з цих людей здається ідеальним, рік за роком ми сумуємо за такими друзями, хоч і спілкувалися лише раз або двічі. інші люди викликають сумні спогади. таких ми називаємо товаришами по нещастю. зазвичай це людина, яка завжди уважно вислухає, і поділиться власними проблемами. 
але як відрізнити товариша, знайомого від справжніого друга?
моя відповідь - ніяк. на мою думку, дружби не існує взагалі. це слово надто часто використовується. від частого використання слова знебарвлюються і втрачають сенс.  
існує безмежна довіра, терпіння, повага, тощо. адже коли ми сваримося з батьками, у нас не виникає думка про те, що треба шукати інших. і в дружбі має бути так само. друг це не просто людина з якою тобі приємно спілкуватися, це людина, чиї дивацтва ти готовий терпіти, і яка готова терпіти тебе.
прикладом справжньої чоловічої дружби для мене стали стосунки Яви і Павлуші. їх спілкування не затьмарене заздрістю, пихою або зверхністю. вони гармонійно доповнюють одне одного. врівноважений і спокійний Павлуша і веселий непосидючий Ява. їх дитинство сповнене різноманітних пригод і вигадок. одне заради одного вони готові на все. коли Ява вирішує втекти з дому Павлуша як справжній друг до йому здійснити цей задум, разом вони блукають у кукурудзі, разом висліджують, як їм здавалося, шпигунів, разом чіпляють шкільний дзвоник на собаку, і разом несуть за це покарання. життя їхнє не затьмарене інтеренетом, і від того чудове. вони знахоять цікаві прогоди в усьму, що трапляється на шляху. вони можуть уявляти себе тореодорами, акторами, героями улюблених книг, шпигунами, слідчими, сваритись, навіть битись, підтримувати одне одного в скаладних життєвих ситуаціях і переживати разом найкраші моменти життя.
саме таким я уявляю справжнього друга. людина, яка завжди поруч, в будь-якій ситуації. навіть після сварки. друг може не завжди вітатися, не телефонувати досить довгий час і не висилати вітальні листівки на свята. достатньо того, що в скрутну годину він буде поруч.   
4,8(67 оценок)
Ответ:
bodnari2121bodn
bodnari2121bodn
27.03.2021
Ідейно-тематичний зміст

трагікомедія«мартин боруля» написана в 1886 р.,  під час новочеркаського заслання. цим твором іван карпенко-карий сатирично  викриває тогочасні суспільні порядки — бюрократизм, судову систему, засновану  на хабарництві. в основі сюжету —  справжній факт: багаторічне клопотання батька  драматурга карпа з метою документально відновити втрачене предками  дворянство. цікаві міркування про свого героя висловив уже на схилі літ сам автор:   «згадую борулю, хоч люди сміються з нього, бо їм здається, що вони не такі чудаки,  як боруля, а коли гарненько придивитися, то й сміятися нічого: хто б не хотів вивести своїх дітей на дворянську лінію, щоб вони не черствий кусок хліба мали? ! »

жанрові й стильові особливості

ця позиція і. карпенка-карого дуже цікава,  бо орієнтує читача побачити в комедійних ситуаціях не такі вже й смішні сторони  дійсності, як і в «ревізорі» м. гоголя: «над чим смієтесь? над собою смієтесь».  саме цей гоголівський сміх крізь сльози й визначає пафос твору і. карпенка-карого. звідси й жанрова особливість цієї п’єси — трагікомедія.

сюжет  твору (своєрідна, яскраво національна версія відомої комедії мольєра  «міщанин-шляхтич») становлять гумористичні сцени з життя заможного хлібороба мартина борулі, який домагається втрачених дворянських прав. щоправда,  у мольєра моралізаторство має абстрактно-повчальний характер, а в карпенка-карого воно спрямоване проти конкретних побутових і соціальних явищ, поданих  у національному художньому зрізі. у цьому, до речі, одна із суттєвих відмінностей  між творами класицизму («міщанин-шляхтич») і реалізму («мартин боруля»).

4,5(78 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ