Могу ответить только на 1, 3, 4.
1. Події відбуваються в ніч перед різдвом.
3. Дівчата й парубки збираються йти колядувати по хатам. Це явище приблизно здійснюеться так: люди беруть великі мішки, та співають заходячи у кожну хату. До, або після цього вони катаються на санчатах та у сніжки.А потім стають у коло, водять хараводи та хтось у центрі кола танцює, співає, або розказує вірші.
4.Чорт шкодив ковалеві, тому що той намалював картину, де він (чорт) стояв у центрі, а люди били його та ганяли. На це, чорт і образився. Та пообіцяв відтоді мстити ковалеві.
І – Ліричний відступ. Про що йдеться у ньому? Автор призиває майбутні покоління українців до «вселюдського братерства і любові».
ІІ – Експозиція. Похід військовополонених, жорстокість конвою.
ІІІ – Зав’язка. Семеро товаришів вбивають конвоїра, утікають. «Голод і мороз ведуть їх на стрічу смерті, і третій ворог – безнадійність. Вони не їли десять днів.»
ІV – Кульмінація. Як врятуватися? Потрібно розпалити вогнище, це значить зняти із когось одежу. Починається моторошний «танець смерті». Вирішують: хто впаде у «танці смерті» першим, з того і знімуть одежу. Першою жертвою під час «танцю смерті» падає Бояні.
V – Розвиток дії. Загибель кожного із товаришів Оглядівського: перший помер Бояні, далі – Пшилуський, Ніколич, Сабо,Штранцінгер, Добровський.
VІ – Розв’язка. Оглядівський, автор твору Осип Турянський, врятований.
7. 5 і 6;
8. 1, 2 і 5;
9. 1, 6 і 5;
12. наявність реальних історичних персон та зображення реальних подій