Давно кимось було сказано : « Якщо хочеш зрозуміти поета , іди в його країну » . Якщо хочеш зрозуміти душу народу , її потаємні глибини , неповторну індивідуальність пісні . Пісня , це чудове поєднання слова вивчай народні музики , є духовним обличчям нації , її своєрідною візитною карткою . Відомо , що українських пісень записано понад 200 тисяч і цим далеко не вичерпується пісенне багатство нашого народу . Фахівці стверджують , що жодна інша нація В CBITI Не може похвалитися такою кількістю пісень . Високу оцінку українській народній пісні в різні часи давали визначні зарубіжні і вітчизняні діячі культури : « У жодній іншій землі дерево народної поезії не дало таких величних плодів , ніде дух народу не виявився в піснях так жваво й правдиво , як в українців Справді , народ , який міг співати такі пісні і милуватися ними , не міг стояти на низькому рівні освіти » .
Стародавній Греції займала музика. Багато образів музикантів є в давньогрецькій міфології (Орфей, Пан, Марсій), а їх зображення збереглися на вазах та у вигляді скульптур. У Греції існували спеціальні об’єднання співаків, музикантів, танцюристів.
Музика звучала під час урочистостей, ритуалів, ігор, супроводжувала театральні дії. Антична трагедія взагалі була немислима без музики: діалоги в ній переходили в співучий речитатив і спів, кожен епізод завершувався хоровим номером.
Характерною ознакою давньогрецької музики є синкретизм — єдність із іншими мистецтвами: поезією, танцем, театральною дією. Іноді драматургу доводилося виступати у ролі поета, музиканта, режисера, актора. Давньогрецька музика була переважно одноголосною. Мелодія записувалася за до грецьких і фінікійських букв. Зростання полісів, у яких проходили великі культові та цивільні свята, призвело до розвитку хорового співу під акомпанемент духового інструменту.
Давньогрецьких музичних інструментів було більше 60 видів: кіфара (різновид ліри), ліра, орган, труба,
флейта Пана та інші. Авлос вважається прабатьком духових інструментів — кларнета і гобоя. Музика Стародавньої Греції, справила великий вплив на розвиток європейської професійної музичної культури та музичної науки.