М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Художні засоби вірш "дощик" ігор калинець іть

👇
Ответ:
милания5
милания5
21.11.2021
Метафори, епітети. Потрібні приклади?
4,6(39 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
maxirufer1
maxirufer1
21.11.2021

Відповідь:

Який вірш із збірки «Зів’яле листя» мені найбільше сподобався

Коли ми отримали завдання написати твір про свій улюблений вірш Івана Франка із збірки «Зів’яле листя», то я вже знала про який саме вірш хочу розказати. Більш того, я впевнена, що саме цей вірш подобається ще багатьом справжнім шанувальникам творчості  відомого поета. Здавалося б, це ж так легко! Відомий вірш ще більш відомого автора.  На  чистий аркуш паперу переді мною дрібними намистинками посипалися слова про геніальність визначного майстра – Івана Франка. Про те, який він відомий і знаний у всьому світі прозаїк, літературознавець, драматург, перекладач, журналіст, критик. Про ніжність його неповторної  інтимної лірики. І все це дійсно так, і все це вірно, але чомусь мені здалося, що у цих моїх словах не вистачає душі. Тієї самої, яка і досі живе у віршах Івана Франка, що зібрані в жмутки, як зів’яле листя. Що мої слова наче камінь – вірні, тверді, але якісь холодні і неживі. Що вони не печуть і не хвилюють так, як рядки  цих  відомих віршів. І чогось мені раптом спало на думку - а що б  я сказала тій  дівчині, якій присвячений мій улюблений вірш. А може так….

«Доброго дня, чарівно незнайомко!  

Ви дійсно чарівні ! Я у цьому впевнена, тому що я Вас бачу перед собою. Хоч і очима безтямно закоханого у Вас чоловіка. Я бачу Ваші чудові і ясні очі, які разом з тим чомусь сумні. Вони сині, чисті і глибокі, адже Ваші очі «немов криниці дно студене». Я милуюся Вашими червоними «мов зарево» устами. І мені дуже шкода, що ці гарні уста німі, що в них ховається докір, або страждання, або несповнене бажання.  Я заздрю Вам. Але мені одночасно і шкода Вас. Вас так вірно кохає чудовий чоловік з ніжною душею. Кохає, не зважаючи на те, що Ви в житті ним «згордували», чим його «серце надірвали». Кохає, незважаючи на Вашу холодність  і байдужість. Невже Ви дійсно не розумієте, що  лише Ви – джерело і радості, і смутку у житті відомої  Вам людини ? Невже Ваше серце настільки крижане, що його не в змозі  розтопити  жар  душі закоханого?  Невже  Ви не чуєте  голосні  ридання  його пісень, що лунають із самого серця ?  Ви дійсно не помічаєте поряд з собою його закоханих очей ? Шкода… А тим часом,  байдужа Вам людина бачить Вас у кожному своєму сні. Майже кожного дня його душа волає: «Чому  являєшся мені у сні ?»  Який жаль і печаль  розриває його серце… Це змушує його кохати Вас і одночасно докоряти цим нерозділеним коханням. Невже Ви не бачите, як він мріє позбутися цього нестерпного болю, щоб  перестати Вами марити, не бачити більше Вас у снах, і тут же прохає:  «Являйся, зіронько, мені!  Хоч в сні!» Якби я була тією дівчиною, у яку так палку закоханий  поет, то я б відповіла взаємністю. Не гордуйте таким чистим і щирим почуттям. Подаруйте хоча б надію. Не даремно ж Ви являєтесь йому у сні. До побачення».

Напевне. уже всім зрозуміло, що мій улюблений вірш  «Чого являєшся мені…»  Чудова, чуттєва, неперевершена поезія. І як шкода, що у мене немає такого таланту, як у Івана Франка, щоб підібрати  слова для опису того, наскільки він мене зворушив.  

Пояснення:

4,5(2 оценок)
Ответ:
supermosyagina
supermosyagina
21.11.2021
..Почувся вистріл, Климко впав на землю...
Куля не влучила в хлопця, а тільки зачепила його, але він все одно втратив свідомість - через шок та втому. Чоловік та жінка, які також потрапили під розстріли і тікали з місця події побачили хлопця ли та забрали з собою. Чоловіка звали Мартин, а жінку Оксана, Мартин працював місцевим лікарем та вже довгий час лікував поранених у маленькому воєнному госпіталі, а Оксана була вчителькою і на тей час не правцювала.  Дітей у них не було і щоб якось згладити це гре, вони вирішили врятувати хлопчика. Мартин побачив, що за весь час хлопець втратив багато крові і почав його лікувати, але щоб не залишати його без нагляду, то вирішив залишити його вдома під наглядом жінки. Декілька днів лікар працював над Климком, боровся зі смерттю і нарешті хлопець прокинувся. Деякий час Климко поправлявся та нарешті видужав. Мартин часто брав його на роботу як маленького помічника, а Климкові це було в радість. За час проживання в цій сім'ї від дуже звик до добрих людей і хотів їм завжди допомагати. Згодом війна закінчилася, Климко поїхав до столиці, щоб навчатися на лікаря. Там познайомився з хорошою дівчиною, яка йому дуже сподобалася. Після закінчення університету, хлопець завів сім'ю та став працювати районним лікарем у тому місці де проживав Мартин. Прийшов йому на зміну. Згодом дружина Климка подарувала Мартинові та Оксані внуків і бабуся та дідусь проводили чудово час виховуючи їх. А про ті жахливі хвилини, коли здавалося, життя хлопця висіло на волосині - ніхто не згадує. То був ще один шанс на життя, а Климко його використав на всі сто. 
4,5(91 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ