Відповідь:
Взагалі то це кросенс. У нього є свої правила розгадування. Всі картинки пов"язані між собою однією темою і, зазвичай, розміщуються як равлик (по спіралі), починаючи з картинки зліва у верхнього ряді і закінчуючи центральною картиною. Але у Вашому завданні центральна картинка перша. Хоч це не важливо. Отже..
1. Портрет Григора Тютюнника - автора повісті "Климко".
2. Зображення обкладинки книги цього автора - повісті "Климко".
3. Ця повість описує події, які відбуваються в роки Другої світової війни.
4. Одного разу Климко з другом Зульфатом зустріли на базарі свою улюблену вчительку Наталю Миколаївну. Вона з немовлям на руках намагалася обміняти на продукти свою святкову сукню.
5. Климко, який до того часу залишився зовсім один, за є вчительку до себе пожити. Хлопчик розуміє, що без підтримки їм буде дуже важко вижити, а тому вирішує йти в Слов"янськ по сіль.
6. Ця картинка перекликається з попередньою і означає, що Климко сподівається набрати в Слов"янську й принести додому сіль, яку можна буде міняти на продукти.
7. В Слов"янську на базарі хлопець потрапляє під поліцейську облаву і допомагає безногому шевцеві врятувати від поліцаїв дівчину-заробітчанку.
8. Швець знайомить Климка з тіткою Мариною. Швець пропонує Марині, щоб хлопець допоміг їй дотягнути додому візка, а вона за те відсипле Климкові солі.
9. Цікава картинка. Той, хто складав цей кросенс мабуть не хотів вставляти в нього жахливу картинку загибелі хлопця. Думаю, що ця картинка нагадує те, що фашизм та війна забрали не одне життя. У кінці повісті Климко гине від випадкової фашистської кулі поряд з рідною домівкою.
Пояснення:
пісня з давніх-давен вважається невід'ємною частинкою кожного народу. вона уособлює спогади про минуле, роздуми про сьогодення та мрії про щасливе майбутнє. на мою думку, жоден народ не може існувати без частини душі – пісні.
українські пісні наповнені глибоким змістом й роздумами. їх, народ описував свої переживання, почуття, мрії та надії.
багато про давні часи можуть розповісти обрядові пісні: веснянки, колядки, щедрівки. ми можемо не сприймати поклоніння предків перед силами природи, але шанобливе ставлення до хліба, праці, природи не може залишити нас байдужими. коляда та щедрівка піднімають настрій, об'єднують у християнській родині.
у пейзажній пісенній ліриці змальована чарівна краса рідної природи: безмежні степи, зелені ліси, блакитні річки, золоті пшеничні лани. здавалося б звичайний краєвид, та дорогий для серця, він оживає в пісенних рядках:
під гаєм в'ється річенька,
мов скло вона блистить.
долиною зеленою,
кудись вона біжить.
основне ж багатство рідної землі – український працелюбний народ, що заселяє її – про це теж розпові пісні.
в інших йдеться про нестримне кохання парубка до дівчини. вони яскраві на емоції та душевні переживання, які переповнюють їхні серця:
сопілочка калинова, ясенове денце
не сопілка тото грає, а любкове серце.
як не згадати козацькі пісні, що охоплюють цілу епоху визвольної боротьби. у них майстерно оспівані події, час, неординарні поступки героїв. відображається заклик до боротьби за волю та краще майбутнє в багатьох із них.молодою кров'ю полеглих синів скроплені стрілецькі пісні. вони є особливим прикладом мужності в нерівній боротьбі з численним ворогом.
також у пісенній творчості неабияка роль відводиться материнській любові до своєї дитини, тузі за загиблим:
вернися, синку, додомоньку,
змию, зчешу головоньку.
а перейнятися силою пісні багаті художні засоби: постійні епітети, символи, паралелізм, метафора, зменшено-пестливі слова. пісні стільки можуть розповісти про все, вони дуже різні, що, напевно, залишиться байдужою тільки супер черства людина. допоки ми їх знаємо чи співаємо - пісні житимуть вічно, бо є частиною душі народу, тобто кожного з нас.