М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Лист до друга з іншої країни про рідний край!

👇
Ответ:
римма59
римма59
31.05.2023

Батьківщина – це найдорожче, що є у людини. Не даремно вона співзвучна слову «батьки». Для кожного вона починається по-різному: подвір’ям дитинства, спогадами лагідних материнських рук,сходом сонця, сяянням зірок…

У кожної людини своя Батьківщина, і кожен має право любити та пишатися нею. Моя Батьківщина – це Україна. Я вважаю її найкращою країною у світі. Бо я тут народилась, тут мої батьки і друзі. Я люблю її за широкі лани, густі діброви, що завтра під мої вікном знову розквітне біла акація.

Взимку моя Україна вкривається білим пухнастим снігом. Річки замерзають. Зима — єдина пора року, коли я з друзями можу пограти у сніжки. Холодно. Червоніють щоки, а з неба на мої долоні падають сніжинки…

Я люблю українську весну, буйну, неповторну. Це — квітучі сади з хрущами та бджолами, це перелітні птахи, які повертаються з теплих країн, це – їжаки, ховрашки, які просинаються після зимової сплячки, це – перші проліски у лісах, це -  травневі духмяні конвалії, це – веселі струмки, які біжать і піняться, змивають залишки брудного снігу та впадають у повноводний Дністер.

Я люблю свій край за тепле літо із зухвалими горобцями, які нахабно гуркотять на підвіконні, з тополиним пухом, якому радієш тільки перший день, пухом, який вкриває землю, потрапляє в очі та ніс, заважає вільно дихати.

Люблю річку Дністер з її мальовничими берегами, увінчаними вербами. З її оптимістами-рибалками, які можуть просидіти майже весь день за ловлею окунів. Люблю суницю на лісовій галявинці, коли не звертаєш увагу на укуси комах і радієш кожній ягідці, люблю за важке колосся стиглої пшениці на жовтіючих ланах. Люблю за тріскотню цвіркунів, за щебетання жайворонків, курликання лелек.

Люблю українську осінь з її вкритими у золото і багрянець деревами, ранковими туманами, потемнілими повноводними ставками. Мені подобається збирати осінні гриби, коли ми усією родиною виїжджаємо у ліс. Люблю палити вогонь і смажити шашлики. На сільських ланах закінчують працювати осінні комбайни, поспішаючи вчасно підготуватися  до неминучих холодів. У моїй Україні найродючіша в світі земля і саме вона приносить людям свої дарунки.

Я пишаюся тим, що живу в країні з такою багатою історією. Україна пройшла тисячолітній шлях – від часів могутньої Київської Русі до сучасної незалежної країни. Нашим пращурам неодноразово доводилось відбивати загарбників та захищати рідні оселі від чужинців.

Вірю що зникнуть ненависть, несправедливість, жорстокість і безсердечність. Запанує щастя і добробут під блакитним безхмарним небом. Серед безкрайнього золотого поля Українці забудуть про нестатки, безробіття, платне навчання.

Я дуже хочу побачити Італію і Францію. Хочу з’їздити  до Австралії і Америки. Мрію відвідати Бразилію, Канаду і Новозеландію. Із задоволенням подорожувала б. Можливо, де-небудь я б затрималася, а  десь — ні. Але упевнена, що з будь-якої  країни світу, як би там не було гарно, я би повернулася додому, до своєї України. Тут усе моє життя. Іншої батьківщини мені не треба.

4,7(41 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
kumalena73
kumalena73
31.05.2023

Відповідь:

5. Степану Судаку вдалося розв"язати вузол, а потім, скориставшись моментом, коли татари спішно збирали табір, втік з іншими бранцями у комиші.

6. Коли козаки догнали табір татар, то Ганну вони у таборі вже не знайшли, тому що татари забрали всім молодих дівчат і малих хлопців і поїхали з ними вперед.

7.  Павлусь орієнтувався по зоряному небі

8. Зранку Павлусь з"їв кусок сухаря, в обід  жменю смаженої в салі каші, а ввечері зловив і засмажив рибу.

9. Розплющив очі й побачив над собою високого чоловіка з люлькою в зубах. Чоловік був одягнений в подерту, замазану одежу і в татарську шапку. На ногах у нього були постоли, пов'язані мотузками. Лице чорне, пожовкле та розкуйовджена чорна борода. Не було на ньому нічого, що нагадувало б козака. Вся зброя в нього — довгий ніж за поясом У нього світили очі, мов у вовкулаки.

10. як сказав сотник Андрій Недоля "Він відрікся Христа, пристав до нашого найтяжчого ворога, зраджував братів своїх, продавав християнські діти поганцям".

11.  Коли Карим зустрів козаків, то вони впізнали коня Павлуся і зрозуміли, що з хлопцем щось трапилося. Карима впізнав  татарин Гусейн і сказав сотнику, що це відомий харциз. За зраду і відступництво козаки засудили Карима до страти. Гусейн відрубав йому голову.

12.  Обирайте, що більше подобається: У прочитаних розділах повісті мене найбільше вразило наступне:  у першому розділі те, як мати  Павлуся до останнього подиху захищала своїх дітей. У другому розділі те, як козаки дбайливо охороняли син пораненого Павлуся. У третьому розділі мене не стільки вразило, скільки здивувало те, що татарин не побоявся і сам відправився у степ шукати коня та сідло з золотом (дивує така людська жадібність). У четвертому розділі -  те, як два брати: Петро і Павлусь ділили між собою бублик з медом, який лише вчора пекла їхня матір. У пятому розділі - те, що Павлусь не побоявся і один вирушив на пошуки сестри до Криму. У шостому розділі  - те, як підло і жорстоко Карим обікрав Павлуся, ще й продав його у рабство, а також, що заподіяне харцизом зло не залишилося безвідплатним. Карима стратили козаки. У сьомому розідлі -  те, як Павлусь, скориставшись ситуацією, зміг і покарання уникнути, і перейти під опіку Девлет-гірея. Він зізнався у тому, що йому відома доля сина Девлет-гірея.  У восьмому розділі  - те, що Павлусь таки домігся свого і знайшов  Ганусю. У дев"ятому  розділі  - те, як поступово добро, щирість звільняє душу Павлуся від образи і зла на татар, дає йому сил на прощення.  

Пояснення:

5. Степан обернувся боком, відтак горі спиною і, ніби то жуючи паляницю, почав зубами розмотувати мотуза. На його радість вузол попускав щораз більше. Степан оглядався на вартового й розмотував зубами вузол. Вкінці почув свої руки свобідними. Не рухаючися з землі, він вийняв обережно з кишені ножа і найближчому товаришеві розрізав мотуза. Ніж пішов по руках, а вартовий татарин і не догадувався нічого. Бранці посхапувалися і гуртом скочили над беріг ріки в комиш. За ними пігнало багато й таких, що не вспіли розв'язати рук. Татари бачили це, та не було часу їх ловити. Вони втікали з тим, що їм лишилося.

6. — А да Ганна? — кричав Павлусь, ідучи вслід за батьком. — Нема її, синочку! — обізвалась одна молодиця. — Ще вчора забрали татари всіх дівчат і малих хлопців і поїхали наперед.

7.  Тепер поглянув на зорі і завернув коня на південний захід. "Там і Крим лежить", думав собі хлопець. Бо покійний дідусь показував йому частенько зорі на небі, по яких і серед ночі не заблукаєш, і хлопець добре собі запам'ятав.

8. Павлусь з‘їв жменю смаженої в салі каші, напився з джерела води і поклався в холодку на сідлі спати Павлусь почав справляти рибу. Він її зарізав ножем, випотрошив і поклав на грань. Відтак обертав її на всі боки, поки не спеклася. Павлусь не тямив, чи йому щось так смакувало, як оця риба.

9. Опис є вище.

10. відповідна цитата є вище

11. — Смерть! — гукали козаки. Вони готові були кинутися на нього й розірвати на шматки. — Чуєш, Гусейне, — каже Недоля до татарина, — візьми його і скарай на голову. Татарин махнув ножем і відрізав голову харцизові. Тоді взяв Карого за ногу й поволік у степ.

4,8(93 оценок)
Ответ:
Sjsjssj
Sjsjssj
31.05.2023
1661 – заснування першого в Україні університету – Єзуїтської академії. За умовами Гадяцької угоди 1658 року між Україною і Польщею, в Україні мали відкритися два православні університети (академії).
Виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+EnterОдин із них розміщувався у Києві, другий повинен був відкритися у Львові. У цих містах вже не могло бути вищих навчальних закладів іншого віросповідання, а отже, єзуїтська колегія мала бути закрита. Добре розуміючи наслідки такого рішення, єзуїти домоглися перетворення своєї колегії на університет. Указ про це підписав король Ян Казимир 20 січня 1661 року, і цей день вважається датою заснування Львівського університету.
4,4(20 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ