Визначте, із якого твору уривок, який в ньому використано художній засіб, дайте йому визначення: цариця-небога, мов опеньок засушений, тонка, довгонога, та ще на лихо, сердешне хита головою.
РАНІШЕ ГОВОРЮ ЩО ПЛАН НАПИСАНИЙ ДО СКОРОЧЕНОЇ ВЕРСІЇ ТВОРУ 1 вони знову 2 зустріч софійки з колишнім сусідом 3 пртготування до весілля 4 намисто на щастя 5загаткова шафа розмова з Вадимом проклятий рід фото з тітонькою сніжанною і юнаком дивний хлопчина на фотографії розмова з Сашком наречений сніжанни зникнення коралей підозри софійки щодо сашка подорож в минуле похід до валентина як софійка по дорозі додому стала свідком неприємної розмови знову подорож в минуле як софійка розглядала незнайомця маленьке містечко відмінення весілля тип який продав коралі візит бабусі розмова між гордієм кулаківським і данилом міщенком знову страшні звуки софійки за фотосесією пропозиція мішель до юзі як мішль з юзьою приїхали додому папа юзефи як мішеля взяли у кайдани відьомин ставок патлатий чоловік з мольбертом як сімя розглядала старі фотографії як батько юзефи покарав її пустельник чому ставок називають відьомним добрий сашко новий б економити історія міщенківського лісу історія дідового роду проникнення до дивної кімнати страшні звуки прозора дівчинка як софійка наніч залишилася в оселі якова кулаківського підозри сашка гнів софійки на себе як старий старець дав намисто бабі клаві як софія потрапила на обід до кулаківських як толик наполягав продати хату як толик взнав що в підвалі живе його дід як софійка поїхала до києва знайомство софійки з дівчинкою ірою як софія дізналася що іра дочка міщенка як софійка повернулася з києва і поспішила до каті погана прикмнта як почалася гроза страшна смерть каті і її родичів подорож в минуле як софійка врятевала сімю як сашко покликав софійку на зустріч як софійка застала валентина і його сина нова новина від вадима
Головними персонажами повісті «Тореадори з Васюківки» є нерозлучні друзі Іван Рень і Павлуша Завгородній. Вони звичайні підлітки і школярі, які усе своє життя мешкають у селі Васюківка. Друзі – відомі на все селище фантазери, бешкетники і порушники дисципліни.
У одного з друзів досить незвичне ім’я – Ява. В повісті пояснюється, що це не ім’я, а прізвисько, яке причепилося до Івана з півторарічного віку. Саме тоді він, намагаючись вимовити своє ім’я, сказав: «Я – Ваня», а вийшло «Ява»…, яке причепилося до нього і стало його другим ім’ям. На вигляд він теж досить незвичайний. У Яви рясно вкрите веснянками обличчя і руде, постійно скуйовджене волосся. Це енергійний і відчайдушний хлопець. Саме Ява зазвичай є ініціатором витівок друзів та різноманітних їх вигадок. Вони то метро вирішать прокласти під Васюківкою, то влаштують бій биків, то театр шкільний організують. Та якими б не були вигадки Яви, вини завжди йшли у нього від душі і серця. Хлопець щиро вірив, що робить краще своїм односельцям та скрашує їхнє життя. Та Іван Рень був здатний не тільки на витівки та розваги, але й на серйозні вчинки. Наприклад, коли Ява не зміг здати екзамен з української мови і йому призначили переекзаменування, він сумлінно готувався до цієї перездачі. Вибрав хлопець для цього «безлюдний» острів і добрав для себе ім’я «Робінзон Кукурудзо».
А ось Павлуша Завгородній – це повна протилежність Яві. Я думаю, що саме тому, що хлопці такі різні, їм і вдалося стати кращими друзями. У порівнянні з Явою Павлуша дуже врівноважений і незвичайно спокійний хлопець. Та незважаючи на це, він повністю підтримує Яву у всіх його забавках і витівках та компенсує в них відчайдушність свого товариша. Павлуша мріє стати льотчиком та дуже любить малювати,але не менше за свого друга полюбляє таємниці і романтичні пригоди.
Тореадори з Васюківки Ява та Павлуша мають завжди лише добрі і благородні наміри. Та життєвого досвіду у них недостатньо, як недостатньо і знань. Тому друзі постійно потрапляють у прикрі ситуації. Нерозлучні товариші при цьому добре усвідомлюють свої помилки і прагнуть не повторювати їх. Але майже одразу хлопці вигадують і втілюють у життя нові авантюри і знову у них все йде не так, як вони хотіли.
Міні, як однолітку Яви і Павлуші, дуже зрозумілі їх бажання, наміри і вчинки. І якщо запитати, хто з них кращий, то буде досить важки відповісти на це питання. Бо ці школярі – єдине ціле, вони є прикладом справжньої дружби і доводять нам, що дружба – це велика сила. Для кожного з нас дуже важливо мати поруч із собою відданого і вірного товариша, який готовий піти за тобою в вогонь і воду, який не зрадить і до у скрутній ситуації, завжди і в будь-яких обставинах прийде на виручку, бо він справжній друг.
Епітети, порівняння