Хай на ньому цвіте росяниста доріжка,
І зелені луги, й солов’їні гаї,
І твоя незрадлива материнська ласкава усмішка,
І засмучені очі хороші твої.
У поезії змальовано поетичний образ матері — берегині роду, символ чистоти, щирості, любові.
Окрім того, автор порушує тему прощання з батьківською хатою, з дитинством.
Цей момент переживає кожен, і він завжди тривожний і болісний. Упродовж усьогожиття терпкий щем серця буде нагадуванням про рідну домівку, батьків:
Я візьму той рушник, простелю, наче долю,
В тихім шелесті трав, в щебетанні дібров,
І на тім рушничкові оживе все знайоме до болю —
І дитинство, й розлука, і вірна любов.
І,звичайно, усе життя супроводжують нас материнські очі, сповнені любові, турботи, ніжності:
Хай на ньому цвіте росяниста доріжка,
І зелені луги, й солов’їні гаї,
І твоя незрадлива материнська ласкава усмішка,
І засмучені очі хороші твої.
ОНО?
Усереду, 15 травня, старшокласники із понад 2 тисяч українських шкіл взяли участь у відкритому онлайн-уроці «Європа починається з тебе». В Інтернеті його подивилися 8 тисяч користувачів. У ролі викладача з європейських цінностей виступив відомий український тележурналіст, актор, сценарист і музикант Майкл Щур, а відкрила віртуальний урок Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.
«Сьогодні ЄС – це простір, де люди живуть у демократії, у повазі до верховенства права та прав кожної окремої людини. Це те, що відрізняє цей простір від будь-яких інших. Тому нам принципово важливо повернутися додому, в європейську родину і бути рівними серед рівних», – наголосила представниця Уряду.
₪ Вовк прийшов у овечій шкурі.
₪ Вовка боятися - в ліс не ходити.
₪ Не спиться вовку під селом.₪ Ходить мовчки, кусає по-вовчи.
₪ Скількі вовка не годуй, а він усе в ліс дивиться
₪ Вовка ноги годують.
₪ Вовк по-вовчому і думає.₪ Вовк линяє, але вдачі не міняє.₪ Вовка не треба вчити , як свиню різати.
₪ Вовк лисиці не рідня, та повадка одна.
₪ Казочками вовка не годуй.
₪ Пізнати вовка, хоч у баранячій шкурі.₪ Вовк не такий лихий, як страшний₪ З вовками жити - по-вовчому вити.₪ Дружба з вовком вилазать боком.₪ Натура вовка тягне до лісу в вовк кобилу: залишив тільки хвіст та гриву.₪ Е, ти ще не бачив смаленого вовка.
₪ І вовк свої вовченята любить.
₪ І на вовка буває пригода.
₪ Пішов вовк по вовну та сам зостався стриженим.
₪ Добрий баранчик, та по-вовчому виє.
₪ Не за те б`ють вовка, що він сірий, а за те, що вівцю з`їв.