Римування поезії — перехресне.
2.10. Віршовий розмір твору — ямб.Тема: розповідь про несправедливий бій, який мав відбутися на рингу.
2.3. Ідея: засудження підступності, брехні.
2.4. Основна думка: Іду, і поруч твердо Крокує Честь — мій секундант.
2.5. Жанр: філософська лірика.
2.6. Композиція:
Експозиція: готовність рингу, публіки до матчу.
Зав’язка: знайомство героя із суперником на рингу, його перевагами.
Кульмінація: реальна можливість героя програти бій через нечесність суперника.
Розв’язка: «Крокує Честь — мій секундант».
Композиція: кільцева, оскільки починається твір: «Лисніє квадратовий ринг» і закінчується: «Лисніє холодом квадрат».
2.7. Художні особливості твору.
Епітет: «білі маски облич», «зіперсь бундючно», «хижий секундант».
Порівняння: «злами рук, як ринв», «ворог, як лисиця», «зал, як тур», «рефері буде метатися, наче миша».
Метафори: «лисніє ринг», «секундант чаклує», «зал реве», «ляже тиша», «лисніє холодом квадрат», «честь крокує».
Гіпербола: «визбираю в жмуток силу».
Будь-яка людина прекрасно розуміє, що підстрелити одночасно відразу двох біжать в різні боки прудких зайцев неможливо. Це правило застосовується в багатьох життєвих ситуаціях: намагаючись зробити відразу кілька справ, встигнути скрізь, людина часто залишається і зовсім ні з чим. В цьому і полягає сенс прислів'я «За двома зайцями поженешся — жодного не зловиш».
Щоб отримати якісний і гідний результат, потрібно зосередитися на одній справі, всю увагу і сили віддати його виконанню. Тоді можна домогтися успіху в чому завгодно. Відволікаючись на інші цілі, легко можна упустити з виду щось важливе, врешті-решт залишившись біля розбитого корита. Встигнути все і відразу нереально — ось чому вчить нас ця проста, але така глибока життєва мудрість.
Можна навести дуже багато прикладів з життя, що підтверджують це прислів'я. З ними щодня стикаються навіть діти. Наприклад, захотілося тобі подивитися по телевізору цікавий кінофільм, але потрібно зробити уроки. Якщо братися за домашнє завдання, намагаючись одночасно дивитися кіно, обов'язково наробиш купу помилок, та й нитка оповіді у фільмі упустиш. У підсумку і уроки будуть зроблені невірно, і кіно здасться нецікавим і незрозумілим. Тому слід витратити час на щось одне, а не братися відразу за кілька справ.
Наші великі і маленькі життєві цілі — немов спритні зайчики, які так і норовлять втекти в різні сторони. Жодна людина не може одночасно бігти за ними у двох різних напрямках — саме тому краще вибрати одного «зайця», так шанс наздогнати і зловити його набагато вище. Зосередженість на одній справі — запорука успіху, ось чому вчить нас приказка «За двома зайцями поженешся — жодного не зловиш».