М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Хто є головним героєм поеми т.щевченко „” схарактерезуйте його.

👇
Ответ:
Anatoliy1111111
Anatoliy1111111
12.08.2020
Главным героем поемы - Повсталих народ
4,7(84 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
margogalaxowa
margogalaxowa
12.08.2020

Відповідь:

Ваше завдання, напевне було табличкою, а тут збилося, тому відповідь буде така:

Персонажі :  1.Павлусь  2. Дівлет-гірей  3.Мустафа  4. Ібрагім

Описи

A Потурнак, хто його спитає про Україну, він дуже соромиться, бо совість гризе.. ( 4 – Ібрагім, що служив в Мустафи)

Б Був веселий, і за це всі його полюбили. Їздив на коні, стріляв із лука та рушниці. (1 - Павлусь, коли був у Девлет-гірея, але вже як гість)

В Це був чоловік дужий та вже старший, з довгою сивою бородою - (2 - Дівлет-гірей)  

Г Татарин, пійманий у петлю, випустив із руки ножа, він був дужий... (3 – взагалі то мова йде про Гусейна, татарина, який шукав за Павлусем і сідлом з золотом. Описано епізод, коли Семен Непорадний з ним боровся і  взяв у полон, але немає такого варіанта відповіді, а раз Семен взяв у полон ще й Мустафу, то хіба що казати, що це Мустафа)  

Д  Він потурнак, татарам служить, людей продає. ( 0 - Карим, але його у завданні)

Отже: А 4, Б 1, В 2, Г 3, Д-  без варіантів  

Пояснення:

4,4(25 оценок)
Ответ:
kalishevij99
kalishevij99
12.08.2020

Автор невідомий

Назва «Чи не той то хміль»:

Жанр: історична пісня.

Рік написання/видання приблизно 1649

Літературний рід: ліро-епочний твір

Тема оспівування мужності, героїзму, винахідливості Б. Хмельницького — видатного українського гетьмана, його прагнення здобути волю і щастя народу в боротьбі з ляхами.

Ідея уславлення гетьмана як захисника народних інтересів.

Основна думка: народ шанує і поважає своїх захисників і тому прославляє їх у піснях.

Композиція Експозиція: розповідь про Б. Хмельницького, порівняння його з хмелем. Зав’язка: застереження гетьману — перед битвою з ляхами не пити Золотої Води. Кульмінація: перемога над ворогом. Розв’язка: «Утікали вражі ляхи…».

Художні засоби Метафори: «Хміль в’ється, грає, кисне», «становили хати». Епітети: «Золота Вода», «хороша врода». Гіпербола: «Гей, поїхав Хмельницький К Золотому Броду,— Гей, не один лях лежить Головою у воду». Повтори: «Чи не той то хміль?», «Ой, той то Хмельницький», «…вражі ляхи». Риторичні запитання: «Що коло тичини в’ється?», «Що по ниві грає?», «Що у пиві кисне?». Гетьмана Богдана Хмельницького показано сміливим воїном, розумним стратегом, полководцем який у боротьбі спирається на широкі народні маси що підтримують його На другому плані в пісні – поляки-загарбники які змальовані в зневажливо-сатиричному дусі. Історичною основою пісні «Чи не той то хміль» стала перша перемога козацького війська під проводом Богдана Хмельницького у Визвольній війні 1648—1654 рр. битва під Жовтими Водами. Проти війська Речі Посполитої виступили козацькі загони та їхні союзники-татари. Тріумф під Жовтими Водами надихнув український народ на звитяжну боротьбу проти соціального та національного гноблення, уселив упевненість у звільненні з неволі. У кожному рядку пісні відчувається захват Б. Хмельницьким: ляхів рубає, не один лях лежить головою в воду. Пісня ідеалізує гетьмана, бо бачить у ньому захисника народних інтересів. Автор уболіває за свого улюбленця й закликає його бути обачним: Не пий. Хмельницький, дуже Золотої Води, тобто не заспокоюйся, пильнуй. Силу й відвагу Б. Хмельницького змальовано гіперболізовано, він не боїться 40-тисячного польського війська. Що ж робить його таким упевненим у своїх силах? Підтримка козацького війська та союзників-татар: За собою великую Потугу я знаю. Іще й орду татарськую За собой веду. У пісні змальовано ганебну втечу польського війська, смерть ворогів. Ці рядки звучать сатирично й виражають зневажливе ставлення народу до загарбників: втікали вражі ляхи — Погубили шуби…. лежать після бою, вищеривши зуби, їли ляхів собаки І сірії вовки. Ось така помста народу своїм кривдникам.

4,8(24 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ