Активність в побудові власної долі - запорука відповідального життя. Краще боротися і вибудовувати власне життя, ніж споглядати і коритися.
В кожній людині є поклик до реалізації власних талантів та дарів, але не кожна людина намагається їх реалізувати. Нажаль, дуже часто талановиті художники, письменники, лікарі, вчителі коряться волі своїх батьків, змінюють своїм покликам душі і йдуть у напряму, який їм обирають батьки, друзі або оточуючі.
І після нудьги і нездійснених мрій вони розуміють, що вже пізно щось змінювати. Але ніколи не пізно. Завжди є час для зміни своєї долі. Треба їти за покликом свого серця, а не суспільної думки.
Якщо ти маєш мрію і віру, то це піднімить тебе на висоти життя. Тому підкорятися долі - це вислів для тих, хто опустив руки. Життя - це боротьба, і треба боротися за кращу долю, за власну реалізацію, за краще майбутнє.
Таке можна сказати про людину яка допомагає іншим людям.Якщо робиш щось людям просто так то усе повернеться білше ніж ти хотів просто роби щось гарне і тобі будуть робити гарне.Наприклад сидить маленька собачка яка загубилась усі проходять скрізь неї але йшов звичайний хлопчик подививя на собачку і узяв її розклеїв обяву про загублену обачку і через час її господарі забрали собачку.Цей хлопчик не став байдужий до тварини і потім гоподарі собаки дуже віддячили хлопчику.Він отримав бвгвто задоволення від зробленого діла і уся школа їм гордилась.
«Легенда про вічне життя» І. Франка — це поетичний роздум про смисл буття людини — для чого вона живе, що є для неї найцінніше. Чарівний горішок безсмертя отримували по черзі аскет, цар, коханка царя, генерал, куртизанка. І кожен із них не наважився скористатися ним, адже життя — це вічна боротьба. А життя без кохання — ніщо. І ніякі скарби, ніяка сила не примусить полюбити іншого щиро, від душі, вірно: «А без щастя, без віри й любові внутрі Вічно жить — се горіть віку вік на кострі!» Використовуючи казковий сюжет, І. Франко розглянув важливу філософську проблему про життя і смерть та дійшов висновку, що людина має жити стільки, скільки їй відпущено, дано.