М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

4. Знайдіть безсполучникове складне речення зі значенням пояснення.
А над болотами та озерами, у долинах рік стоять тумани, важкі хмари пливуть
над селами й хуторами (М. Олійник).
БРічка ставала ширшою й глибшою, починалося царство очерету (Я. Стецюк).
ВА я додам: любити можна поезію в добу ракет... (М. Рильський).
ГГув мотор, катер пінив носом хвилі (Ю. Мушкетик).
79

👇
Открыть все ответы
Ответ:
Дашуля110506
Дашуля110506
30.08.2022
Відокремленими називаються другорядні члени речення, які виділяються за змістом та інтонаційно і виражають додаткове повідомлення або доповнюють основне твердження в реченні. В усному мовленні відокремлені члени речення виділяються інтонацією, а на письмі — розділовими знаками. За своїм значенням відокремлені члени речення наближаються до простих речень (З очеретів чутно голос сопілки, ніжний, кучерявий (Леся Українка)).

Відокремленими можуть бути лише другорядні члени речення — означення (зокрема прикладки), обставини, додатки. Головні члени речення не відокремлюються. У вимові відокремлені члени речення виділяються логічним наголосом і невеликими паузами, а на письмі комами, іноді — тире (переважно в кінці речення). Другорядні члени речення відокремлюються у таких випадках: 1) коли цьому сприяє незвичний порядок слів у реченні (Стояв липневий день, тихий, сонячний); 2) коли другорядний член вносить у речення додатковий відтінок причини або протиставлення (Пор.: Наляканий громовицею, кінь тихенько заіржав (М. Стельмах) — Кінь тихенько заіржав (чому?), бо був наляканий громовицею); 3) коли другорядні члени поширюються залежними словами (Навіть сусіда, великий знавець у голуб’ячому спорті, замилувано стежив за «чужаком» (Л. Смілянський)); 4) Коли другорядні члени мають уточнювальне значення (Там, над Россю, стоїть одна висока скеля (І. Нечуй-Левицький)); 5) коли другорядні члени (означення, обставини) виражені дієприкметниковим чи дієприслівниковим зворотом
4,8(67 оценок)
Ответ:
KrazyKot
KrazyKot
30.08.2022
Бабусина муштра 1 мама каже, що мені пощастило, бо маю аж двох бабусь. бабуся Галя – у селі, бабу- ся тетяна – у місті. Частіш гостюю у бабусі Галі. до неї їхати недале 4 пес, альтанка і навіть перекладина, на якій можна висіти вниз головою. – Цього літа не матиму відпустки, – ска- зав тато. – море відпадає... – Куди відпадає? – поцікавилася я. – море може висохнути. Це в бабусиного кота відпав кінчик хвоста, як він потрапив у капкан. 978-966-10-2299-6_babusyna_mushtra.indd 4 19.09.2011 16:33:28 73 ...я прокинулася, коли тато загортав мене в бабусину картату ковдру. – Спи в він, – зараз я від- несу тебе в авто. – ні! – зірвалася я на рівні ноги. – не хочу їхати від бабусі! – марійко, ти ще приїдеш – пізніше, – заспокоювала мене мама. бабуся мовчала, схрестивши руки на гру- дях. Вона ніби закам’яніла. і я злякалася: а раптом у бабусі перестане битися серце? тоді кинулася до неї – вона вхопила мене в обійми. – бабусю, я так тебе люблю! я ще при- їду! 978-966-10-2299-6_babusyna_mushtra.indd 73 19.09.2011 16:33:35 74 – авжеж, приїдеш! Хто ж іще, крім мене, влаштує тобі муштру? тато ховав очі, а мама вдала, що не по- чула. я дуже люблю їздити з татом і мамою в авті, але тієї ночі мені хотілося спати на бабусиному дивані. ...до бабусі я приїхала аж через рік. 978-966-10-2299-6_babusyna_mushtra.indd 74 19.09.2011 16:33:35 130 У такі хвилини дитина найбільше потребує поро- зуміння з вами, ваших (маминих чи татових) обіймів, ніжного шепотіння на вушко заспокійливих слів. Шановні батьки, навчіться перемикати її увагу на щось позитив- не, приємне, прийнятне у цій ситуації. Не нехтуйте такими випадками, а підтримайте дитину, до ть їй розвіяти сум, відпочити, стабілізувати емоції, за- нуритись у стан спокою (хоча б тимчасово). Обійміть маленького «їжачка», пригорніть, приго- лубте ть лагідні слова, заколишіть, розка- жіть простеньку історію (звісно, не байку про нечемне дитинча) чи почитайте цікаву книжку. Підіть до парку, погодуйте крихтами пташок, поспілкуйтесь, тобто створіть альтернативу негативним переживанням. І, можливо, такі світлі миті розрадять і вас, і вашу дитину, а спогади про них стануть внутрішнім дже- релом сили і наснаги у майбутньому, коли «дорослі» проблеми атакуватимуть з усіх боків. 
4,7(23 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ