У цьому прислів'ї йдеться не тільки про те як роботу виконаєш, то такий результат і отримаєш. Якщо вдуматися в неї, то можна зрозуміти що прислів'я говорить ще і про людські відносини. Адже до людини який бажає всім зла, лихословить, весь час обманює і грубить ставлення людей таке ж. Добро породжує зло. Потрібно задуматися про ставлення людей до себе і в першу чергу відноситься до всіх так, як ти хочеш щоб ставилися до тебе.
Я завжди просив дозволу у батьків завести в будинку собаку чи кота, але вони ніяк не хотіли погоджуватися. А одного разу самі подарували мені … хом’яка. Я дуже здивувався такому подарунку, адже нічого не знав про ці маленьких звірів. Довелося йти в бібліотеку, щоб скоріше дізнатися про хом’яків все: що вони їдять, як живуть, що люблять. Ми купили нашу хом’яку клітку з безліччю різних пристосувань для годування та розваг. Хом’як відразу ж почав облаштовуватися в своєму новому будинку, а я – придумувати йому відповідне ім’я.
Хом’як великий, дебелий. Шерсть у нього жорстка, ри- ж-коричнева, вушка гостренькі, рожеві, чорні очі-намистинки. На маленьких лапках хом’ячка виразно видно всі п’ять пальчиків. Пальчики крихітні, рухливі. І було б правильніше називати лапки хом’яків руками – такі вони вмілі. Дуже цікаво гати, як звір обідає. Спочатку він запихає за щоки неабияку кількість припасів на чорний день, потім перетягує їх в свої потаємні кладовочки в будиночку. І тільки потім сідає обідати. Їсть хом’як акуратно, швидко й зосереджено, спритно допомагаючи собі маленькими лапками. А після обіду забирається в затишне місце спати. Спить він солодко і міцно і навіть смішно хропе уві сні.
Дивився я на нього, дивився і вирішив, що треба назвати його Борькой. Батьки погодилися зі мною.
Ми любимо гати за нашим Борькой: як він їсть, як спить. Але особливо весело дивитися, як хом’ячок розважається: бігає по свого будиночка, за високими драбинках, крутить маленький барабан і дзвенить дзвіночками.
Я дуже задоволений своїм вихованцем.
Раніше, коли я чув прислів'я "Що посієш — те й пожнеш", думав, що воно тільки про працю людини. Зробиш щось — і тоді щось матимеш. Але якщо вдуматись у зміст цих слів, то їх можна перенести і на людські взаємини.
Посієш щось лихе, недобре — таке й збереш. Це будуть гіркі плоди з твоєї життєвої ниви. Нерідко можна бачити, що до людини, яка комусь бажає зла, лихословить, обманює, дуже погано ставляться оточуючі.
І навпаки. Коли людина щира, доброзичлива, чемна, то вона зі своєї ниви пожинає взаємність та пошану інших. Добро породжує добро, а зло роз'єднує людей, руйнує їхні душі.
А тому треба всім замислитись, чим же засіяти свою ниву, щоб пожинати добрі плоди.
Объяснение: