Визначте перехідні типи між сурядністю і підрядністю. Знайдіть у кожному з цих складних речень риси сурядності і підрядності.
1.І хай згадуєш ти про війну все рідше й рідше, але вона була, і життя своє ти прожив недаремно. 2. І хоч працювати доводиться дванадцять годин, а інколи й шістнадцять годин на добу, це все-таки завод, а не фронт. 3. Лука кроку не встиг ступити, як до медпункту зайшли Гостєв і Горегляд. 4. Ще не зник з личка слід отієї фінішної, нелюдської напруги, але на губах уже усмішка! 5. Він і справді був майже мертвий, такі повільні, кволі стали всі почуття.. 6. Не встигли його артилеристи перекурити, як уже горб затремтів під ним [Кравчиною] від ворожої артилерії. 7. Ніхто не відступив, ні одна душа, так хотілося жити. 8. Хоч і не уявляла собі міста, але для мене було досить розповідей Дюйшена.9. Снігу ще небагато, але на деревах іскриста, пухнаста паморозь.10. Щойно мати закінчила розмову з вітрами, як біля воріт невдоволено обізвалася качка.
На мою думку, кожен з нас відіграє значну роль у цьому світі. Ми немов пазли, дрібні частинки великої картини. І що саме буде відображати картина, звісно, вирішувати нам.
Так, комусь одному не підвладно змінити навколишню сформовану ситуацію, але це не привід опускати руки.
По-перше, якщо кожен думатиме, що йому не варто прикладати ніяких зусиль, адже це марна витрата часу, то зсунутись з мертвої точки не вдасться.
По-друге, не змінивши себе, не варто очікувати чогось від оточуючих.
По-третє, чому б не почати з малого. Невеликими кроками можна досягнути небачених висот. І перший крок потрібно спрямувати саме на покращення себе, як людини, яка в майбутньому буде здатна зробити значний внесок для збагачення країни, або й цілого світу.