Коли я замислився на тему добрих вчинків, мене зацікавило питання: «Що таке добро?» Я відкрив тлумачний словник і прочитав: «Доброта — це внутрішнє відчуття людини, яке можна висловити як словами, так і вчинками».
Ось якими вчинками я можу робити добрі справи: погодувати птахів взимку, зібрати іграшки й книги для дітей в дитячий будинок, до мамі по дому, посміхнутися перехожому…
Для добрих справ не треба чекати слушної нагоди, їх треба робити кожен день. Також, треба бути ввічливим і з повагою ставитися до людей, особливо до старших за віком.
Якщо тебе оточують добрі люди, ти сам стаєш добрішим. Не дарма є прислів’я: скажи мені, хто твій друг, і я скажу тобі, хто ти.
Духмяний аромат троянди неможливо відчути на відстані. Щоб почути його, треба підійти до квітки і нахилитися. Є і люди, яких можна зрозуміти, лише наблизившись до них. їх зустрінеш не в галасливій юрбі, не на зборах, а в колі друзів, у сім'ї або навіть наодинці. Не на словах, а в мовчанні, у доброму погляді, посмішці розкриється ця людина.
Що ж таке дружба? Це досить нелегке і водночас таке важливе запитання, яке час від часу ставить собі майже кожна людина. Існує дружба, приміром, між народами різних країн світу, однак буває і така, що поєднує назавжди людей. Де б ти не був, ти завжди відчуєш надійне плече друга, відчуєш його підтримку, до . Найстрашніше в людському житті — втратити друга, якого ти знав і якому ти довіряв. І якщо твій друг раптом опиниться в біді, ти, не роздумуючи ні хвилини, прийдеш йому на до .
Дружба — це одне із найпрекрасніших почуттів, дарованих людині. Дружба — це вияв людського життя. Лише людина вміє товаришувати, співчувати та розраджувати. Питання полягає тільки в тому, чи вдається їй це робити по-справжньому, щиро, від усієї душі. Якщо так, то цю людину можна назвати справді щасливою. Кажуть, справжня дружба не знає кордонів, обмежень у відстані, у віці. Уміння радіти з успіху інших, підтримувати, розраджувати, допомагати, розуміти — ось що таке дружба по-справжньому. І ще я хочу сказати, що товариш і друг — це не одне й те саме. Товаришів може бути багато, а справжніх друзів — навряд чи.
Особисто про себе я хочу сказати, що в мене є кілька хороших та надійних друзів, і я дуже щаслива з цього приводу. Коли мені іноді буває сумно чи просто самотньо, я можу зателефонувати до будь-кого з них, і ми довго-довго розмовляємо, жартуємо або й сперечаємося стосовно тих чи інших питань... На душі одразу ж стає легше. Це справжнє багатство — мати таких друзів, які розуміють тебе, розділяють твої думки, інтереси та уподобання. Так чудово проводити свій вільний час разом із друзями. Можна зустрітися, прогулятися вулицями рідного міста. А можна просто поспілкуватися, поговорити про різноманітні новинки зі сфери кіно або музики. Щоправда, не завжди ми маємо змогу часто бачитися, але мені радісно і приємно відчувати підтримку друзів на відстані.
Дивіться також
Дружба багато на що здатна, вона може творити справжні дива. І якщо більше людей матимуть добрих друзів, то світ стане набагато кращим і яскравішим, на всій планеті запанують мир та злагода. Мені дуже шкода тих людей, котрі не мають справжнього і відданого друга. їм ні з ким ділити своє горе чи радість, ні з ким порадитися у скрутну хвилину. Дружба — найпрекрасніше, що може тільки бути в житті будь-якої людини.
Але дружба багато чого вимагає, бо вона пов'язана з відповідальністю. Адже, щоб по-справжньому відчувати стан, настрій свого друга, йому обов'язково треба приділяти увагу, хоча б просто мати для цього час. А інакше можна легковажно сказати: він мій друг... І то будуть лише слова, не заповнені змістом...
Відповідь:
багато мітингувальників (суф. ува, льн - у віддієслівних прикметників, бо утв., від "мітингувати"; ик - іменниковий суф.)
задоволені відпочивальники. Те саме.
голова сесії - є готовий прямий відповідник серед іменників (голова), щоб уникнути "штучного" дієприкметника.
доповідач на конференції (ач - суф. імен.)
стимулюючий - є в словнику. Нормальний дієприкметник. Хіба що як варіант "спонукальний чинник"
ціни, які зростають - "Той, що біжить лабіринтом".
пояснювальна записка (суф. ува, льн - віддієслівні прикм.)
вичікувальна тактика - те саме.
слово, що підбадьорює; здатне підбадьорити слово.
завідувач складу (готовий іменник з суф. ач, який утворює професії, рід діяльності)
командувач армії (є таке слово навіть "головнокомандувач"