М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

ВПРАВА 1

Перепишіть, розкриваючи дужки.

1. Тече вода (із) за гаю та (по) під горою. Хлюпочуться качаточка (по) між осокою. 2. Геть (по) над морем, над хвилями синіми в’ються, не спиняться чаєчки білії. 3. Ллється з (по)за хмар проміння тепле і голубувате. 4. Зелений вершник з сивих гір помчав горбкам (на) перекір. 5. Дорога гадюкою звивалася (в) здовж потоку. 6.(По) за хатами тяглися виноградники. 7. (З) під лісового корча б’є джерельце русявої, чистої тиші. 8. (Під) час канікул я часто буваю в лісі.

ВПРАВА 2

Доповніть речення, добираючи з дужок потрібні слова або словосполучення.

1. Ми поселилися утрьох… Ми поселилися у трьох … (кімнатах; в одній кімнаті). 2. На горі… Нагорі… (росте ліс; над нами цілу ніч гримали двері). 3.Кожен це пояснював по своєму… Кожен це пояснював по-своєму… (розумінню; і ми ніяк не могли дійти згоди). 4. Хлопці повернули в бік… Хлопці повернули вбік… (із стежки; річки). 5. Я подався в глиб…Я подався вглиб… (лісу; і скоро вийшов на галявину).

ВПРАВА 3

Розподіліть у три колонки сполучення слів, до яких входять різні за будовою сполучники – у першу з у другу зі складними, у третю зі складеними сполучниками.

Зате швидко; весна , неначе королева; сім чи вісім; і вдень, і вночі; іду, тому що треба йти; дорого, проте якісно; мати, а не дочка; рідко через те що складно; думаю, щоби збулося; робота, та не турбота; ясно, дарма що дощить; але виконав; почав з того часу, як; мрієш, якщо ти романтик.

ВПРАВА 4

Спишіть речення, обведіть прийменники в прямокутник, а сполучники – в кружечок.

Для кожного з нас найдорожче багатство – Батьківщина. Вітчизна без тебе обійтися може, проте ти без неї – ніщо. Без землі своєї кожен з нас мов листок, відірваний від дерева, мов пилинка, яку вітер підняв і поніс безвісти. Батьківщина, як рідна матінка, завжди підтримає хоч у радості, хоч у журбі. Бережімо та плекаймо рідну землю!

ВПРАВА 5

Випишіть складні речення, обведіть в кружечок сполучники, що об’єднують частини цих речень, підкресліть граматичні основи.

1. Поет не боїться від ворога смерті, бо вільная пісня не може умерти. 2. Давно закінчились обжинки, і степ соляркою пропах, і ховрашок стоїть навшпиньки із соломинкою в зубах.3. Летіла понад лісом хмарка й зупинилася на мить. 4. По країні весна пролітає і крилом журавлиним шумить.5. Мене ліси здоров’ям напували, коли бродив у їхній гущині. 6. Синій вечір тихо бродить, квіти колихає і навшпиньки в хату входить, вікна затуляє. 7.Дівчина підійшла до фортепіано, обережно підняла кришку й спокійно, але впевнено провела пальцями по клавішах. 8. Чи то настане нічка темна, чи то веселий день шумить. 9. Мене водило в безвісті життя, та я вертався на свої пороги.

👇
Ответ:
danchik00148
danchik00148
27.05.2023

1. Тече вода із-за гаю та попід горою. Хлюпочуться качаточка поміж осокою. 2. Геть понад морем, над хвилями синіми в’ються, не спиняться чаєчки білії. 3. Ллється з поза хмар проміння тепле і голубувате. 4. Зелений вершник з сивих гір помчав горбкам наперекір. 5. Дорога гадюкою звивалася вздовж потоку. 6.Поза хатами тяглися виноградники. 7. З-під лісового корча б’є джерельце русявої, чистої тиші. 8. Під час канікул я часто буваю в лісі.

ВПРАВА 2

Доповніть речення, добираючи з дужок потрібні слова або словосполучення.

1. Ми поселилися утрьох в одній кімнаті. Ми поселилися у трьох кімнатах. 2. На горі росте ліс. Нагорі над нами цілу ніч гримали двері. 3.Кожен це пояснював по своємурозумінню. Кожен це пояснював по-своєму і ми ніяк не могли дійти згоди. 4. Хлопці повернули в бік річки. Хлопці повернули вбік із стежки. 5. Я подався в глиб лісу.Я подався вглиб і скоро вийшов на галявину.

Больше не могу(

4,7(38 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
НяхаВай
НяхаВай
27.05.2023

Проверенные ответы содержат информацию, которая заслуживает доверия. На «Знаниях» вы найдёте миллионы решений, отмеченных самими пользователями как лучшие, но только проверка ответа нашими экспертами даёт гарантию его правильности.

 Земле барвінкова, дай мені здоров»я. Назвати нашу землю «барвінковою»

міг тільки справжній поет. Таким поетом є Петро Мойсейович Перебийніс. Він

написав багато віршів про рідну землю, про природу рідного краю. Його душа

тонко відчуває красу довкілля і щиро вболіває за ті тортури, яких їй доводиться

терпіти від людської жорстокості та недбальства.

У світі є багато різних країн. І кожна з них приваблива

по-своєму. В деяких з них приємно відпочивати, в інших – оглянути пам»ятки, в

якихось – підкоряти вершини або ж океани. Але ми завжди повертаємося туди, де

нам найприємніше, - додому,  в Україну. Вона чарівна й неповторна, її земля –

найродючіша, а люди – наймиліші.

Минулися часи, коли флорою опікувалася

богиня Флора, а фауною – богиня Фауна. Тепер за все відповідає людина, яка живе

на цій землі. Все, що їй потрібно, людина отримує від природи. Кожен з нас

скаже, що він любить природу. Можливо, це так, але хто ж тоді розводить в лісі

вогнища, від яких вигорають цілі гектари насаджень? Хто залишає сміття на

галявинах та в ярах? Хто забруднює водойми пластиковим сміттям? Хто

по-браконьєрському підло вбиває тварин? Це людина.

Переглянути таке

ставлення до природи, покаятися та почати її по-справжньому любити, стати

справжнім господарем на землі теж повинна людина.Ніхто, крім нас, цього не

зробить.

І тоді барвінкова земля

дасть нам і здоров»я, і їжу, і одяг, і житло – все, що має, віддасть людині. 

Объяснение:

4,6(77 оценок)
Ответ:
SHEVENIST
SHEVENIST
27.05.2023
Що робить мене щасливим
Щастя кожна людина розуміє по-своєму.
Для більшості населення нашої планети щастя— це високооплачувана робота за спеціальністю, дім,у якому є достаток, дружина та слухняні діти. А для когось воно – це здоров'я близьких, для інших щастя – це просто жити і насолоджуватися життям. Мабуть, на цілій планеті важко знайти двох людей, які зможуть однаково описати своє «щастя».
Мене ж по-справжньому щасливим роблять багато речей.
По – перше, щастя для мене полягає у пізнанні нового, незвіданого, невідомого, що я роблю щодня на уроках у школі, вивчаючи нові теми та довідуючись про те, чого раніше не знав.По – друге, поряд зі мною рідні та близькі люди , їм нічого не загрожує. Вони люблять мене,і я люблю їх. Це теж щастя.По – третє, відчуваю щастя, коли наслідки моєї праці приносять радість іншим і згадую Довженкові слова, що «найсвітліша краса її (людини) в труді.»
Бути щасливим у моєму розумінні - це бути всебічно розвиненою людиною, любити свою Вітчизну, своїх рідних, працю, справедливість.
Я часто запитую себе: чи була щасливою Леся Українка? Нелегко їй жилося, все свідоме життя її сковувала, мучила важка хвороба, але скільки сонячної радості в її ліричних творах! Герої її поезій, поем, драматичних творів своїми роздумами і глибокими над природою відстоюють щастя людини.
Отже, щоб бути по – справжньому щасливим треба так мало і водночас так багато: дбати про інших, бути їм потрібною, займатися тим, що приносить тобі радість і позитивний настрій, а також робить тебе трохи щасливішим.
4,5(31 оценок)
Это интересно:
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ