М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
irashnytko
irashnytko
11.05.2020 05:04 •  Українська мова

ВПРАВА 4

Спишіть речення, обведіть прийменники в прямокутник, а сполучники – в кружечок.

Для кожного з нас найдорожче багатство – Батьківщина. Вітчизна без тебе обійтися може, проте ти без неї – ніщо. Без землі своєї кожен з нас мов листок, відірваний від дерева, мов пилинка, яку вітер підняв і поніс безвісти. Батьківщина, як рідна матінка, завжди підтримає хоч у радості, хоч у журбі. Бережімо та плекаймо рідну землю!

ВПРАВА 5

Випишіть складні речення, обведіть в кружечок сполучники, що об’єднують частини цих речень, підкресліть граматичні основи.

1. Поет не боїться від ворога смерті, бо вільная пісня не може умерти. 2. Давно закінчились обжинки, і степ соляркою пропах, і ховрашок стоїть навшпиньки із соломинкою в зубах.3. Летіла понад лісом хмарка й зупинилася на мить. 4. По країні весна пролітає і крилом журавлиним шумить.5. Мене ліси здоров’ям напували, коли бродив у їхній гущині. 6. Синій вечір тихо бродить, квіти колихає і навшпиньки в хату входить, вікна затуляє. 7.Дівчина підійшла до фортепіано, обережно підняла кришку й спокійно, але впевнено провела пальцями по клавішах. 8. Чи то настане нічка темна, чи то веселий день шумить. 9. Мене водило в безвісті життя, та я вертався на свої пороги.​

👇
Открыть все ответы
Ответ:
Genius2020
Genius2020
11.05.2020

Відповідь: В цих фразеологізмах вжито займенник "він". Це займенник особового розряду, третьої особи однини. В усіх реченнях він виконує роль головного члена речення -- іменника. Група узагальнення -- узагальнено-предметні.

Пояснення значення фразеологізмів:

Чує дзвін, та не знає, звідки він.

Почувши десь якусь розмову, люди виривають з контексту одну фразу і починають тлумачити її на свій рахунок, прикрашаючи подробицями. Але тільки не про те, що насправді малося на увазі там. Так роблять ті, хто любить попліткувати.  

Вітер він і не знає, що погоду він міняє.

Тут говориться про людину, яка навіть не думає про те, що її вчинки мають вплив на оточуючих.  

Говори стовпу, а він стоїть.

Немає сенсу говорити щось людині, яка не хоче тебе слухати.    

Скільки вовка не годуй, а він все в ліс дивиться.

Чим більше ти турбуєшся про людину, тим більше вона від нас відвертається. Це свідчить про те, скільки б ти не робив добра -- людям завжди мало буде.  

Не так то він діє, як тим словом сіє.

Це свідчить про людину, яка сильна тільки на словах, а ділом довести нічого не може.

4,8(73 оценок)
Ответ:
Алима20041
Алима20041
11.05.2020

Всі ми хоч раз у житті чули висловлювання "От не було б цього інтернету! Жилося б краще" зазвичай вони лунають з вкуст старшого покоління. Їх за це засуджувати - дивно, адже у них не завжди є змога добре розібратися у цих технологиях. Ще частіше ми чуємо про те що інтернет шкодить, звичайно! Все буде приносити шкоду у занадто великому обсязі. Інтернет - всесвітня система, мережа мереж называйте як хочете. Її використовують з різною метою, у людей онлайн робота, вони можуть продавати свої непотрібні речі, спілкуватися з людьми із всіх куточків світу, дізнаватися новини, читати книжки не виходячи з будинку. Зараз ситуація у якій ми знаходимося не найкраща, але Інтернет може до людям провести час. Нещодавно підлітки навчалися дистанційно через пандемію, я гадаю, що це значно до не спричинити подальшого розвитку вірусу. Хтось вивчив нові мови за до Інтернету. Це доступ до дуже великою кількості інформації! Про користь інтернету можна говорити дуже довго, шкода також є, але все ж користи більше. Використовуйте все з розумом.

вдачі

4,8(58 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ