1. Високі колоски пшениці тихо коливалися від легенького вітру, із дерев падали пожовклі листки, вкриваючи землю. 2. Десь далеко співають птахи, з цього пташиного хору було найкраще чутно дзвінкого ворона, який ані на хвилину не стихав. 3. Та згодом до співів приєдналися діти, що гралися неподалік, а жінки, що певне були матерями тих бешкетників, що уже кричали в такт ворону, пліткували один з одним неподалік. 4. Оця вся какафонія сплелась в один набридливий шум, що заважав працювати юнаку, що сидів за своїм столом із величезною пачкою макулатури, точніше робочих зошитів, все-таки бути студентом – справа не із легких.
Шкідливі речовини, що з’являються у воді, ґрунті, повітрі внаслідок діяльності людини, потрапляють в організм рослин, тварин і людини. Якщо це трапляється часто і в надмірній для безпечного існування живих істот кількості, виникають екологічні проблеми. Таку загальну назву дали негативним змінам у природі.
Серед екологічних проблем найбільшими є: погіршення складу повітря і води, зменшення видів організмів на нашій планеті та їхньої чисельності, руйнування ґрунтів та збільшення вмісту в них шкідливих речовин.