І. Визначити прийменники складні, складені.
1. Хто часто в дорозі, був під возом і на возі. 2. За початок на прикінці роботи платять. 3. У шевця Данила під кінець роботи голка згнила. 4. З метою заохочення
членів драматичного гуртка наказую преміювати їх поїздкою до Львова, а у вигляді премії видати їм підручники сценічного мистецтва.
ІІ. Знявши риски, прийменники, які треба писати разом і через дефіз, запишіть у дві колонки.
по/серед, з/понад, із/за, з/поміж, по/між, по/за, з/над, по/над, з/перед.
ІІІ. Перепишіть прислів`я, вибираючи з дужок потрібний прийменник. Свій вибір обгрунтуйте.
1. (З,зі,із) снігу каші не звариш. 2. У вовки (з,зі,із) кобилячим хвостом не сунься.
3. Й (з,зі,із) зміїної отрути збирають ліки. 4. Спав мені камінь (з,зі,із) серця.
5. Носиться як баба (з,зі,із) ступою. 6. Птах (з,зі,із) своїх крил податку не вимагає. 7. Розкіш приходить (з,зі,із) смаком, а виходить (з,зі,із) болем. 8. Поруч (з,зі,із) справжнім майстром тремтять халтурники. 9. Ми до них (з,зі,із) серцем, а вони до нас (з,зі,із) перцем.
ІV. Уявіть, що ви з рідними чи друзями ділитеся досвідом щодо вирощування городини. Висловте подані нижче поради, розкриваючи дужки, перепишіть.
1. Огірки треба поливати частіше (у,в) період формування плодів. Неварто поспішати (з,із) першими поливами розсади огірків, тоді (у,в) рослини буде більш міцне стебло. 2. Щоб насіння краще проросло, його замочують (у,в) теплій воді. 3. Столовий буряк висівають двічі - відразу ж після зернових, а також (у,в) середині травня. (У,В) першому випадку отримують (у,в)рожай для використання (у,в)літку, а (у,в) другому - назиму.
напевно, у кожного з нас є улюблене заняття. комусь подобається вишивати чи готувати смачні страви. хлопці, зазвичай, люблять майструвати. мені особливо приємно малювати.
я люблю створювати різноманітні картинки. особливо мені подобаються вечірні пейзажі, адже природа дужа неповторна і багата.
безвітряними вечорами через вікно вдивляюсь у далечінь і зачаровуюсь таємничістю розлогих дерев, які ростуть у садку. поринаю у казкову мить. тоді беру пензлик, сі на підвіконня й переношу на папір вечірню красу. найскладніше малювати людські постаті. легкий відблиск місячного світла завжди по-різному освічує витвір. тому щоразу пейзаж виходить зовсім іншим.
раджу брати іншим в руку пензлик чи олівець, щоб переносити природну красу на маленький художній витвір. він покращує настрій та приносить радість.